امارات از روسیه موشک ضدزره می خرد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : سیاسی

امارات متحده عربی در چند روز گذشته قراردادهایی را به ارزش 1.9 میلیارد دلار با روسیه و سوئد منعقد کرد.خبرگزاری فارس: امارات متحده عربی یکی از واردکنندگان بزرگ تسلیحات نظامی در خاورمیانه اینک با عقد قرارداد نظامی با روسیه قصد دارد از این کشور مقادیر متنوعی جنگ افزار وارد نماید.

به نوشته وبگاه انگلیسی «العربی»، امارات روز دوشنبه قراردادهایی به ارزش 1.9 میلیارد دلار منعقد کرد که قرارداد 700 میلیون دلاری با شرکت روسی «روسوبرون اکسپورت» یکی از آن هاست.

بر این اساس، امارات قصد داد 5 هزار قبضه موشک ضد زره را از روسیه دریافت کند. این کشور در این زمینه از روسیه آموزش های لازم و پشتیبانی لجستیک را نیز کسب می کند.

امارات همچنین گفت وگوهایی را با شرکت «روستک» برای ساخت یک جنگنده سبک شبیه به «میگ _29» دو موتوره آغاز کرده و قرار است این پروژه در سال 2018 شروع شود.

«سرگئی چمزوف» رییس شرکت روستک گفت: «یکی از مهمترین نتایج چند روز گذشته برای ما امضا قرارداد با امارات در حوزه همکاری های نظامی و صنعتی است. یکی از این همکاری ها توسعه و عرضه جنگنده نسل پنجم است.»

این وبگاه نوشت: «روسیه اینک در پی سرمایه گذاری نظامی در خاورمیانه برآمده و این امر از سال گذشته با ایجاد پایگاه نظامی در سوریه و برگزاری رزمایش نطامی مشترک با مصر هویدا شد.»

العربی نوشت: «امارات علاوه بر توافقنامه نظامی با روسیه روز گذشته قراردادی به ارزش 235 میلیون دلار با شرکت سوئدی "ساب" برای دریافت تجهیزات جدید تجسسی هوابرد منعقد کرد.»

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :