چرا مردان دو برابر خانوم می میرند؟

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : اخبار اجتماعی

معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح دلیل مرگ دوبرابری مردان نسبت به زنان گفت: در کشور ما مرگ های ناشی از حوادث به ترتیب به ترافیک، تروما و سقوط مربوط است.خبرگزاری تسنیم: محمد آقاجانی ــ معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به 9 درصد مرگ و میر جهانی بر اثر حوادث اظهار داشت: آمار جهانی نشان می دهد در هر 6 ثانیه یک نفر در جهان بر اثر حادثه فوت می کند و مرگ ناشی از حادثه 1.7 برابر مرگ های ناشی از ایدز و مالاریا است.

آقاجانی بیش از 50 درصد از مرگ های ناشی از حوادث در کشورهای با درآمد کم و متوسط را در سنین بین 15 تا 44سالگی ذکر کرد و گفت: در مقایسه ای که بین مرگ های ناشی از حوادث و سه بیماری عفونی مهم انجام شد، مرگ بر اثر حوادث رتبه اول را پیدا کرد.

وی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت مردان، بیشترین مرگ های ناشی از حوادث را مربوط به حوادث ترافیکی دانست و گفت: و جذاب اینکه کمترین مرگ ناشی از حوادث مربوط به جنگ ها است.

آقاجانی با ذکر این نکته که مردان دو برابر بیش از زنان به دلیل حوادث فوت می کنند، عنوان کرد: در مردان مرگ های ناشی از حوادث در درجه اول مربوط به ترافیک است.

معاون درمان وزارت بهداشت در این باره افزود: در کشور ما نیز حوادث غیرعمدی دلیل 11.5 درصد مرگ و میرها هستند و حوادث عمدی 2 درصد این میزان را تشکیل می دهند.

وی با استناد بر آمار پزشکی قانونی نیمی از مرگ های غیرطبیعی را به علت حوادث ترافیکی دانست و تصریح کرد: در کشور ما مرگ های ناشی از حوادث به ترتیب به ترافیک، تروما و سقوط مربوط است.

آقاجانی همچنین با اشاره به اینکه حوادث ترافیکی دلیل یک میلیون و 300 هزار فوت در سال است، افزود: این حوادث که در سال 2012 نهمین دلیل مرگ و میر در دنیا بوده است، در گروه 15 تا 29 سال اهمیت بیشتری می یابد و سومین دلیل مرگ و میر پس از سکته قلبی و مغزی را به خود اختصاص داده است.

وی در نشست هم اندیشی هفته سلامت مردان گفت: در سال 94 براساس آمار پزشکی قانونی بیش از 16 هزار و 500 نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند اما با این حال اتفاق مهمی که در این زمینه رخ داده این است که از سال 85 به پس شاهد سیر نزولی در مرگ های ناشی از حوادث ترافیکی هستیم.

آقاجانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه مجروحین حوادث ترافیکی تحت حمایت رایگان هستند و در سال 94، 700 هزار پرونده حوادث ترافیکی به صورت رایگان توسط وزارت بهداشت پوشش داده شده است.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :