وزیرکشور دستور آغاز فرآیند انتخابات میان دوره ای مجلس در اصفهان را صادر کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته :

وزیر کشور دستور آغاز فرآیند انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان را صادر کرد.

وزیرکشور دستور آغاز فرآیند انتخابات میان دوره ای مجلس در اصفهان را صادر کرد

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ،پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل نامه عبدالرضا رحمانی فضلی به فرماندار اصفهان به این شرح است:

فرماندار محترم اصفهان
مرکز حوزه انتخابیه نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم
انتخابات نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه مورخ 08/12/1395 همزمان با ثبت نام از داوطلبان نمایندگی شروع می گردد. مهلت ثبت نام از داوطلبان هفت روز است که تا پایان روز شنبه مورخ 14/12/1395 ادامه خواهد داشت و همچنین اخذ رای انتخابات یاد شده در روز جمعه مورخ 29/02/1396 در حوزه های انتخابیه مربوطه بعمل خواهد آمد.
با عنایت به اینکه هیاتهای اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه و هیاتهای اجرایی حوزه های فرعی باید همزمان از روز یکشنبه مورخ 08/12/1395 حداکثر در مدت شش روز تشکیل شوند، مقتضی است بر طبق مواد 31 و 32 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 7/9/1378 با اصلاحات و الحاقات بعدی و فرمهای آن در چارچوب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه های صادره نسبت به تشکیل هیات اجرایی و ارسال صورت جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل آن به ستاد انتخابات کشور اقدام نمایند.
این بخشنامه به منزله دستور آغاز انتخابات نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آن حوزه انتخابیه تلقی می گردد، بنابراین لازم است در اجرای ماده 9 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 21/9/1378 هیات وزیران با اصلاحات بعدی وصول آن را بر طبق فرم شماره 6 آیین نامه اجرایی به ستاد انتخابات کشور اعلام نمایند.
عبدالرضا رحمانی فضلی

استان اصفهان دارای 20 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که از تعداد 20 کرسی متعلق به شهر ستان اصفهان است.
در مرحله نخست انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان چهار نامزد به مجلس راه یافتند و آرای مینو خالقی منتخب سوم اصفهان از سوی شورای نگهبان باطل اعلام شد.
بنابراین مردم شهرستان اصفهان برای انتخاب پنجمین نماینده خود در مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا روز 29 اردیبهشت سال آینده به پای صندوق های رای می روند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :