کشورهای بیشتری به توافق کاهش عرضه نفت بپیوندند | دبیر کل اوپک

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : بین الملل

محمد بارکیندو از انتظار خود برای ملحق شدن کشورهای بیشتری به توافق کاهش عرضه جهانی نفت خبر داد.

دبیر کل اوپک: کشورهای بیشتری به توافق کاهش عرضه نفت بپیوندند


به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد بارکیندو – دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) – امروز (سه شنبه) اعلام کرد انتظار دارد کشورهای بیشتری به توافق ماه نوامبر اعضای اوپک و غیراوپک برای کاهش عرضه جهانی نفت خام بپیوندند.

بارکیندو تاکید کرد: بر اساس نقل از فایننشال تایمز، علی رغم اجرای توافق کاهش عرضه نفت میان اعضای اوپک و دیگر صادر کنندگان بزرگ نفتی، آنها به علت وجود سطح بالای ذخیره نفتی (در بازار)، نتوانسته اند به قیمت تعادلی برای طلای سیاه دست یابند.

بر اساس نقل از اوپک، میزان عرضه جهانی نفت خام در ماه ژانویه ( 30 روز منتهی به 11 بهمن) با یک میلیون بشکه کاهش روزانه، به 95 میلیون و 750 هزار بشکه در روز رسید.

در 30 نوامبر سال 2016 (10 آذر)، اعضای اوپک موافقت خود را برای کاهش عرضه روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه ای نفت خام اعلام کردند. به این ترتیب میزان عرضه نفت خام اعضای اوپک به رقم 32 میلیون و 500 هزار بشکه در روز رسید. در همین راستا، کشورهای غیراوپکی صادر کننده نفت از تعهد خود برای کاهش عرضه روزانه 558 هزار بشکه ای نفت خبر دادند. روسیه به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده نفت غیراوپکی به تنهایی متعهد به کاهش عرضه 300 هزار بشکه ای نفت به بازار جهانی شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :