روسیه به دنبال اطلاعات روانشناختی ترامپ

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : سیاسی

شبکه خبری ان. بی. سی به نقل از یک مقام ارشد دولت روسیه نوشته است که مسئولین کرملین قبل از دیدار ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپ در حال جمع آوری اطلاعاتی در مورد خصوصیات روانی او هستند تا به کمک این اطلاعات و تحلیل ها پوتین را برای مواجهه با رییس جمهور آمریکا آماده کنند.خبرگزاری ایرنا: شبکه خبری ان. بی. سی به نقل از یک مقام ارشد دولت روسیه نوشته است که مسئولین کرملین قبل از دیدار ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپ در حال جمع آوری اطلاعاتی در مورد خصوصیات روانی او هستند تا به کمک این اطلاعات و تحلیل ها پوتین را برای مواجهه با رییس جمهور آمریکا آماده کنند.

شبکه خبری ان بی سی روز سه شنبه در نقل ازی به نقل از یکی از مشاوران ارشد کرملین نوشت که کارگزاران و مشاوران سیاسی پوتین به منظور شناخت بهتر پوتین از همتایای آمریکایی اش در حال جمع آوری اطلاعات روانشناختی در مورد ترامپ هستند.

این شبکه خبری در نقل از خود همچنین به نقل از آندری فدورف قائم مقام وزیر خارجه اسبق روسیه ترامپ را 'اهل ریسک' و 'ساده لوح ' توصیف کرده و نوشته است که تلاش بیشتر تیم تحقیقاتی در این پرونده بر شناسایی رفتار ها و اظهارات ماه های اخیر ترامپ متمرکز است.
این در حالی است که جنجال های مربوط به روابط پنهانی ترامپ و اطرافیان و تمایل آشکار او به بهبود روابط کاخ سفید با کرملین توجه و گاه نگرانی هایی را در داخل و خارج آمریکا بر انگیخته است.

از طرفی موضع گیری های برخی از مقام های دولت ترامپ در رابطه با روسیه لزوما منطبق با دیدگاه و خط مشی پیشنهادی رییس جمهور آمریکا نیست و همین مسئله به ناهمگونی هایی در سیاست خارجی این دولت بویژه در رابطه با روسیه اشاره دارد.

برای مثال در حالی که نقل از روز گذشته نیویورک تایمز حاکی از این است که برخی از یاران و نزدیکان غیر دولتی ترامپ در ماه گذشته بطور پنهانی در حال تنظیم توافقنامه ای برای پایان بخشیدن به بحران اوکراین بوده و در این طرح وعده برخی نرمش ها و امتیازاتی را در ازای آزاد سازی صرفا بخش هایی از شرق اوکران به کرملین داده اند، نیکی هیلی سفیر ترامپ در سازمان ملل بصراحت گفته است تازمانی که تمامی سرزمین های اوکراین تحت اشغال روسیه به این کشور بازگردانده نشود تحریم های آمریکایی علیه روسیه به قوت خود باقی خواهند ماند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :