به حرف های «الجبیر» عادت کرده ایم | ولایتی

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : سیاسی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به شنیدن حرف های بی پشتوانه و غیرعاقلانه وزیر خارجه عربستان عادت کرده و اهمیت نمی دهیم.خبرگزاری تسنیم: علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با رئیس مجلس سوریه و در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران متحد راهبردی سوریه است، اظهار داشت: در زمانی که سوریه تنها بود و مشکلات عدیده ای در این کشور وجود داشت، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی قصد داشتند کشور سوریه را از بین برده و تجزیه کنند، ولی جمهوری اسلامی ایران با اقدامات بین الملی خود مانع انجام این موضوع شد.

وی افزود: امروز دیدار خوب و سازنده ای داشتیم و درباره موضوعات و مسائل متفاوت منطقه و فرامنطقه ای گفت وگو و تبادل نظر کردیم. دولت، ملت سوریه و همه متحدان آنها از نقطه عطفی که پیروزی حلب بوده در موضع ابتکار بودند و در مقابل تروریست ها و متحدان آنها در موضع انفعال قرار داشتند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: سخنان بیهوده ای که برخی مقامات کشورهای منطقه در رابطه با دولت سوریه و متحدان آنها گفتند، فرافکنی بود و آنها قصد داشتند ناامنی منطقه را بر عهده جمهوری اسلامی ایران قرار دهند، اما همه کارشناسان و صاحب نظران می دانند آن که تروریست ها را به وجود آورد، آمریکا بود.

ولایتی با تاکید بر اینکه رابطه استراتژیک ایران و سوریه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تمامیت ارضی کشور سوریه باید حفظ شود.

وی با اشاره به اظهارات مقامات ترکیه علیه جمهوری اسلامی ایران و با بیان اینکه آثار کودتا هنوز در ترکیه مشهود است، تصریح کرد: ترکیه به هیچ کدام از اهدافی که در مورد سوریه اعلام کرده بود، نرسیده، آنها انتظار داشتند در دمشق و در مسجد اموی نماز بخوانند و این انتظارات برآورده نشد و هیچ گاه هم محقق نخواهد شد و برنده نهایی، ملت و دولت سوریه هستند.

ولایتی در پاسخ به پرسشی پیرامون اظهارات وزیر خارجه عربستان سعودی در اجلاس مونیخ، تصریح کرد: وی حرف های بی پایه زده، ما به شنیدن حرف های بی پشتوانه و غیرعاقلانه او عادت کرده ایم و اهمیتی هم نمی دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وزیرخارجه عربستان بهتر است به فکر منافع کشورش باشد، افزود: با این سخنان بی پشتوانه وزیر خارجه که تهدید کننده روابط خارجی می باشد، آنکه ضرر می کند عربستان سعودی است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی دولت های عراق و سوریه در این کشورها حاضر شده و به آنها کمک های مستشاری می دهد. آنهایی که بدون دعوت و بی اجازه وارد این کشورها شده اند، متجاوزند و باید از این کشورها بیرون بروند. آنها یا خودشان باید آنجا را ترک کنند یا ملت سوریه و عراق آنها را بیرون خواهند کرد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :