سوء استفاده از موقعیت شغلی و سرقت بیش از 4 میلیارد تومان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : مجازی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی و بازداشت فردی که چهار میلیارد و 500 میلیون تومان از شرکت سابق خود کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سوء استفاده از موقعیت شغلی و سرقت بیش از 4 میلیارد تومان


به نقل از طاها پخش ، سرهنگ "کاکوان" در این باره اظهار کرد: با وصول پرونده ای از سوی یکی از شرکت های پرداخت الکترونیک مبنی بر هک و دسترسی غیرمجاز به سرورهای رایانه ای آن شرکت توسط اشخاص ناشناس و سرقت تعداد قابل توجهی رمز شارژ تلفن همراه از سرور رایانه ای به ارزش 45 میلیارد ریال به این پلیس، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: طی هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه ای، سریعاً موضوع در دستور کار افسران پلیس فتای پایتخت قرار گرفت ، در ابتدا با مراجعه کارشناسان آزمایشگاه ادله دیجیتال این پلیس به محل شرکت شاکی و بررسی فنی و طبق به کارگیری روش های فنی و رایانه ای ، مشخص شد متهمان دو نفر از کارکنان شرکت بوده و با دسترسی به سیستم و رمز ورود در فرصتی مناسب اقدام به استخراج اطلاعات مورد نیاز شرکت کرده اند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد : هر دو نفر به مرکز پلیس منتقل و در ابتدا منکر جرم ارتکابی شدند، ولی با ارائه ادله دیجیتال به ناچار لب به سخن گشوده ، به جرم خود معترف و انگیزه خود را از ارتکاب به جرم کسب درآمد اعلام کردند. در این باره پرونده تکمیلی به همراه طرفین به دادسرای جرایم رایانه ای ارسال و در اختیار قانون قرار گرفتند.
سرهنگ "کاکوان" در پایان در مورد امنیت شبکه در بستر اینترنت هشدار داد و گفت: مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی از راه های گوناگون و با ترفندهای متفاوت درصدد دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود می باشند برای پیشگیری از این گونه آسیب ها، شرکت ها در جهت ارتقاء امنیت با استفاده از برنامه های کاربردی و وضع نمودن قوانین دسترسی به سرور شرکت، راه را بر مجرمان ببندند.

منبع:پایگاه خبری پلیس ایران

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :