ایران جزء سه کشور برتر تولید کننده صنایع دستی در جهان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته :

معاون صنایع دستی کشور گفت: ایران در زمینه تولید صنایع دستی در ردیف سه کشور برتر جهان قرار دارد.

ایران جزء سه کشور برتر تولید کننده صنایع دستی در دنیا

به نقل از طاها پخش طاها پخش از طاها پخش
، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سمنان گفت : بیشترین میزان تولید صنایع دستی ایران در رشته های گلیم، سفال و آبگینه و محصولات نساجی مانند قلمکار است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه صادرات صنایع دستی جز ۳۰ کشور برتر جهان قرار دارد، گفت: این سازمان در صدد افزایش صادرات صنایع دستی است اما تحقق این مهم به عوامل مختلفی از جمله ثبات بازار خارجی، روابط سیاسی و .... مرتبط است.

وی افزود: خوشبختانه پس از برجام برخی از بازارهای خارجی از جمله در انگلیس و آمریکا برای صادرات صنایع دستی ایران باز شده است.

وی از جمله برنامه های معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی را حمایت از هنرمندان در زمینه تسهیلات، فروش، تولید، ترویج و تجارت صنایع دستی اعلام کرد.

نامور مطلق برگزای نخستین جشن تولید ملی، نخستین جشنواره فجر و نمایشگاه ملی عیدانه صنایع دستی را از برنامه های اجرا شده توسط این معاونت در سه ماهه اخیر و برای حمایت از صنایع دستی عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: سال اینده جشنواره فجر و نمایشگاه عیدانه صنایع دستی به صورت استانی برگزار شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این سازمان از تجاری که در عرصه تجارت خارجی سرمایه گذاری می کنند، به طور جدی حمایت می کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :