قیمت موبایل کاهش یافت

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : مجازی

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی گفت: با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای اخذ هزینه مالیات بر ارزش افزوده از خریدار به جای وارد کننده، قیمت گوشی موبایل و اختلاف قیمت گوشی قاچاق و رسمی کاهش می یابد.

قیمت موبایل کاهش یافت


به نقل از طاها پخش ، غلامحسین کریمی با اشاره به اینکه از 24 شرکت دارای مجوز واردات گوشی های آیفون حدود 6 شرکت فعال شده اند و حدود 2 شرکت نیز در حال تکمیل مدارک برای اخذ مجوز هستند، گفت: به علت اختلاف قیمت گوشی های قاچاق و رسمی واردات برای این شرکت ها توجیه اقتصادی ندارند و نمی توانند کالای رسمی خود را در بازار بفروشند.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم وابسته از اختلاف قیمت 130 هزار تومانی آیفون قاچاق و آیفون واردات رسمی در بازار خبر داد و گفت: این اختلاف قیمت برای خریدار انگیزه خرید گوشی قاچاق را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: این اختلاف قیمت به علت پرداخت هزینه های واردات از جمله مالیات بر ارزش افزوده است که اخیرا در کمیسیون تلفیق مجلس پرداخت هزینه مالیات بر ارزش افزوده از وارد کننده رسمی به خریدار کالا منتقل شده و این امر به کاهش هزینه های تمام شده جنس قانونی منجر می شود.

کریمی اظهار امیدواری کرد: با تصویب این قانون اختلاف قیمت گوشی قانونی و گوشی قاچاق کاهش یابد و توجیه خرید گوشی قاچاق از بین رود.

منبع:فارس

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :