جنگ تجاری به نفع هیچکس نیست | هشدار چین به آمریکا

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : بین الملل

نخست وزیر چین به آمریکا هشدار داد وقوع جنگ تجاری به نفع هیچکس نخواهد بود.

هشدار چین به آمریکا: جنگ تجاری به نفع هیچکس نیست


به نقل از طاها پخش به نقل از العالم ؛ نخست وزیر چین ضمن ابراز امیدواری درباره حل مسالمت آمیز اختلافات کشورش با آمریکا ، هشدار داد وقوع جنگ تجاری به نفع هیچکس نخواهد بود.

لی ککیانگ، نخست وزیر چین، به رغم خیز دونالد ترامپ برای افزایش مالیات کالاهای چینی، اعلام کرد که کشورش رویکردی خوشبینانه و پایدار در قبال تجارت با آمریکا دارد.

وی افزود: "بگذارید آمار و ارقام بیانگر همه چیز باشد. ما اعتقاد داریم موضوعات مربوط به اصطکاک های تجاری را می توان با احترام دوجانبه و بر طبق الگوی همکاری برابر به صورت مسالمت آمیز حل و فصل کرد. جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع هیچکس نیست و به نفع دنیا نیز نخواهد بود."

ترامپ در دوره تبلیغات انتخاباتی در آمریکا وعده داده بود عوارض واردات از چین را به 40 درصد افزایش خواهد داد ولی هنوز در این زمینه به صورت رسمی تصمیمی اتخاذ نکرده است.

جائو هوچنگ، وزیر بازرگانی چین، نیز روز سه شنبه در نشستی خبری از ایالات متحده خواست برای پیشبرد تجارت و کمک به بهبود اقتصاد جهانی با این کشور همکاری کند. وی از واشنگتن خواست مناقشات و اختلافات را به شیوه مناسب و از طریق مصاحبه و همکاری حل و فصل کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :