کل زمین زیر نظر یک شرکت به نام «Planet»!

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : مجازی

شرکتی به نام پلنت که توسط سه نفر از دانشمندان سابق ناسا تاسیس شده است، با بیش از ۱۰۰ ماهواره که در مدار زمین قرار داده است، می تواند هرروز از کل سیاره زمین عکسبرداری کند.

کل زمین زیر نظر یک شرکت به نام «Planet»!


به نقل از طاها پخش ، شرکت پلنت با قرار دادن ۸۸ ماهواره دیگر در مدار زمین که هریک به اندازه یک جعبه کفش هستند، تعداد ماهواره هایش در مدار زمین را به عدد ۱۴۹ رسانده است و بدین ترتیب هرروز می تواند از یک تکه از زمین تصویر بگیرد.
تصاویری که از این ماهواره ها به دست می آید، بعد از بررسی و تایید نهایی در اختیار مشتریانی مانند شرکت ها، دولت ها و محققان قرار می گیرند تا بتوانند تغییراتی که در سیطح سیاره رخ می دهند را زیر نظر داشته باشند. به این شکل حجم اطلاعاتی که از زمین در اختیار افراد قرار می گیرد هزار برابر خواهد شد.
این شرکت در سال ۲۰۱۰ توسط سه نفر از دانشمندان سابق ناسا تاسیس شد و درحال حاضر بیش از ۱۰۰ مشتری را جذب خود کرده است و به محض اینکه ماهواره های جدید نیز به بهره برداری برسند، شرکت پلنت می تواند تصویربرداری روزانه از کل زمین را شروع کند. شایان ذکر است که اصلی ترین مشتریان این شرکت بخش کشاورزی، دولت ها و شرکت های اینترنتی هستند که می خواهند نقشه های به روزتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

شرکت پلنت در نظر دارد که در بخش کشاورزی از این تصاویر برای بررسی تمامی مزارع سیاره زمین استفاده می شود تا از این داده ها برای مدیریت مکان ایجاد مزرعه، نوع محصولات کشت شده، مدیریت آب، کود و برداشت محصولات استفاده شود.
دولت ها از این تصاویر برای طیف وسیعی از فعالیت ها، از مدیریت بحران و مدیریت فجایع تا نقشه برداری شهری استفاده خواهند کرد. مکزیک و برزیل قصد دارند از این تصاویر برای کنترل جنگل زدایی استفاده کنند.

منبع:العالم

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :