17 میلیون یمنی توانایی تامین غذا ندارند / گرسنگی در یمن بیداد می کند

تاریخ انتشار پست : 1395-12-4 دسته : بین الملل

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد 17 میلیون یمنی دیگر توانایی تامین غذای خود را ندارند و هفت میلیون نفر دیگر نیز در آستانه گرسنگی قرار دارند.

گرسنگی در یمن بیداد می کند/ 17 میلیون یمنی توانایی تامین غذا ندارند

به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جیمی مک گولدریک» هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در یمن، افزود: درگیری ها در سواحل غربی یمن نگران کننده است.
نیروهای تحت رهبری عربستان در روزهای گذشته به سواحل غربی یمن حمله کردند که با مقاومت نیروهای یمنی مواجه شدند.
درهمین حال کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد حدود سه میلیون نفر از مردم یمن که بعد از شروع جنگ منازل خود را ترک کردند به دنبال جنگ فرسایشی دوساله این کشور ناچار شدند با وجود خطرات احتمالی و نبود امنیت به منازل خود بازگردند. پیش تر «استفان اوبراین» مسئول کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد هشدار داده بود در صورتی که در سال جدید اقدامات جدی برای یمن صورت نگیرد این کشور با گرسنگی گسترده مواجه خواهد شد. عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت را شروع کرد. این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 10هزار نفر و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :