سقوط جنگنده اردنی در عربستان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-7 دسته : سیاسی

یک فروند جنگنده اردن که در ائتلاف عربی ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی در مأموریت بود، جنوب این کشور سقوط کرد اما برخی می گویند، قدرت پدافند هوایی یمن، عامل آن بوده است.خبرگزاری فارس: فرماندهی ائتلاف عربی ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی از سقوط یک فروند جنگنده اردن در خاک عربستان خبر داد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، با اعلام این خبر نقل از داد، جنگنده اف 16 اردن بر اثر نقص فنی دچار سانحه شد و در منطقه نجران عربستان سقوط کرد.

سقوط جنگنده اردنی در عربستان


نخستین عکس منتشر شده از لحظه سقوط

فرماندهی ائتلاف و یک منبع نظامی اردن گفتند، خلبان ستوان یکم «عدنان نعیم عبدالعزیز» توانسته است قبل از واژگونی جنگنده با چتر خود را نجات دهد.

همزمان با اعلام خبر رسمی و بیان دلیل آن و اشاره به نقص فنی برخی کاربران در شبکه اجتماعی توییتر نقص فنی را از چنین هواپیمایی که منجر به سقوط شود، بعید دانستند.

کاربری با نام «ابوعلی» می گوید، آیا این معقولانه است که جنگنده 100 میلیون دلاری (بسادگی) به علت اشکال فنی سقوط کند؟. او در ادامه با بیان اینکه در دولت سلمان (شاه سعودی) همه چیز ممکن است، با کنایه به قدرت موشکی یمن اشاره می کند و می نویسد: موشک اختلال فنی، نام موشکی است که در یمن برای سرنگون کردن جنگنده های مرگ و کشتار در آسمان یمن بهینه شده؛ جنگنده هایی که خاک اشغالی ما در عسیر و نجران و جازان (در جنوب عربستان) را بمباران می کند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :