اردوغان برای خرید S400 به روسیه می رود

تاریخ انتشار پست : 1395-12-7 دسته : سیاسی

بر طبق نقل از رسانه ترکیه رجب طیب اردوغان، قصد دارد اوایل ماه مارس به مسکو سفر کند. گفته شده که یکی از دستورکارهای سفر او مربوط به خرید سامانه دفاع موشکی "s400" از روسیه است.خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی (NTV) ترکیه نقل از داده که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور قصد دارد در جریان سفرش در 9 و 10 مارس به روسیه با رئیس جمهوری روسیه دیدار کرده و در پی آن در نشست شورای عالی همکاری ترکیه-روسیه شرکت کند.

همچنین انتظار می رود که دو طرف درباره مسائلی نظیر روابط دو جابنه افزایش همکاری تجاری-اقتصادی و فروش سامانه های دفاع موشکیs400  روسیه به ترکیه به بحث بپردازند.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز با تایید این سفر اردوغان گفت: که چنین مذاکراتی برنامه ریزی شده است.

هم زمان احمد برات جونکار، نماینده پارلمان ترکیه از حزب عدالت و توسعه حاکم در ترکیه نیز تایید کرده که آنکارا به خرید سامانه دفاع موشکی s400 تریانف از روسیه با هدف تولید سامانه دفاع هوایی خودش، ابراز تمایل کرده است.

وی گفت: ترکیه قصد دارد عمدتا خودش سامانه های دفاع هوایی از این نوع را تولید کند. ما در این خصوص نیاز تبادل تکنولوژی و تولید مشترک داریم این مسئله برای ترکیه اهمیت دارد، چرا که  نیاز دارد که صلاح های جدیدش را با بهترین قیمت ممکن تهیه کند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :