البغدادی کجاست؟

تاریخ انتشار پست : 1395-12-7 دسته : سیاسی

نیروهای عراقی از ساحل جنوبی دجله در بخش غربی موصل در حال نزدیک شدن به مرکز شهر هستند. فرودگاه موصل و پایگاه الغزلانی از کنترل داعش خارج شد و اکنون که بخش بزرگی از استان نینوا و مرکز آن موصل آزاد شده ، سوالی که بر در و دیوارهای شهر موصل نقش بسته این است که 'البغدادی کجاست؟'خبرگزاری ایرنا: نیروهای عراقی از ساحل جنوبی دجله در بخش غربی موصل در حال نزدیک شدن به مرکز شهر هستند. فرودگاه موصل و پایگاه الغزلانی از کنترل داعش خارج شد و اکنون که بخش بزرگی از استان نینوا و مرکز آن موصل آزاد شده ، سوالی که بر در و دیوارهای شهر موصل نقش بسته این است که 'البغدادی کجاست؟'

السومریه نیوز امروز جمعه در نقل ازی به نقل از منابع محلی در موصل نوشت، بر در و دیوارهای بخش غربی شهر موصل با رنگ نوشته اند 'البغدادی کجاست؟'

این نقل از نشان می دهد که سرنوشت البغدادی مساله اهالی موصل هم هست. آنها می خواهند بدانند که فردی که بیش از 32 ماه زیر یوغش زندگی نکت باری داشته اند، به کدام سو متواری شده و یا اکنون در دامان کیست؟

اصلا آیا فردی به نام ابوبکر البغدادی وجود خارجی دارد؟ یا ابوبکر البغدادی نام جعلی رهبر واقعی داعش است؟

در نقل از السومریه نیوز ابراز تعجب شده از اینکه این بار عوامل گروه تروریستی داعش ، این نوشته ها را از دیوارهای شهر پاک نکرده اند.

پیش از این برخی فرماندهان عراقی تاکید کرده بودند که به دنبال زنده ابوبکر البغدادی هستند. گفته می شود عراقی ها به او به عنوان جعبه سیاه تروریسم در منطقه نگاه می کنند که اگر زنده دستگیرش کنند، شاید اسرار 17 ساله صدها توطئه علیه عراق که همین الآن هم جریان دارد و مهمترین آن آتش جنگ های فرقه ای است، فاش شود.

آنطور که برخی منابع می گویند، آمریکایی ها هم دنبال ابوبکر البغدادی هستند، اما تلاش آمریکایی ها درماه های اخیر نشان می دهد که بیشتر قصد دارند جنازه او را به نمایش بگذارند و همین امر باعث شد تا در بغداد گفته شود که یک رقابت سخت، اما اعلام نشده میان نیروهای عراقی و آمریکایی برای رسیدن به البغدادی شکل گرفته است.

تا اینجا نیروهای عراقی او را در بخش شرقی که طی ماه گذشته آزاد شد، نیافتند و در شهرهای مختلفی که طی مدت 5 ماه گذشته آزاد شده ، اثر و ردی از او پیدا نشده است.

با اینحال تلاش عراقی ها در موصل و تلعفر ادامه دارد و راه های ارتباطی موصل به مرزهای سوریه را هم قطع کرده اند و روز جمعه نیز جنگنده های عراقی با موافقت دولت سوریه از مرزهای بین المللی عبور کرده و برای نخستین بار داعش را در خارج از خاک عراق بمباران کردند و اکنون مانده این سوالات که البغدادی کجاست و کی به دام خواهد افتاد؟ و مهمتر اینکه آیا اربابان و حامیان البغدادی او را از عراق خارج خواهند کرد و یا شاید سرنوشتی مانند اسامه بن لادن داشته باشد؟

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :