نیروهای عراقی در یک کیلومتری ساختمان های دولتی موصل

تاریخ انتشار پست : 1395-12-7 دسته : بین الملل

فرمانده کل پلیس عراق از پیشروی نیروهای تحت امر خود به یک کیلومتری مرکز شهر موصل خبر داد.

نیروهای عراقی در یک کیلومتری ساختمان های دولتی موصل


به نقل از طاها پخش به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سرلشکر رائد شاکر جودت -- فرمانده کل پلیس عراق -- اعلام کرد نیروهای تحت فرمانش در جریان آزادسازی بخش غربی موصل، 50 تروریست را به هلاکت رسانده؛ 25 بمب را منفجر و 145 خمپاره را کشف کرده اند.

رائد شاکر جودت افزود: نیروهای پلیس به یک کیلومتری محله الدواسه (مرکز شهر موصل) رسیده اند که ساختمان های دولتی در آن واقع شده است.

فرماندهی نیروهای پلیس فدرال و نیروهای واکنش سریع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کردند نیروهایشان توانسته اند با پیشروی در داخل شهر موصل، فرودگاه موصل و منطقه "حاوی الجوسق" را به طور کامل پاکسازی کنند و به نزدیکی محله الجوسق و هواپیمایی برسند و پیشروی نیروهایشان همچنان ادامه دارد.

در این بیانیه همچنین آمده است نیروهای عراقی توانستند سه خودروی بمب گذاری شده و دو کمربند انفجاری را منهدم کرده و شماری سلاح و مهمات تروریست ها را کشف و ضبط و همچنین 20 بمب را منفجر کنند و شماری از عناصر تروریستی را به هلاکت برسانند و یک تروریست خارجی را به اسارت بگیرند.

فرمانده پلیس فدرال عراق همچنین تأکید کرد: نیروهای لشکر تکاور توانستند "عبدالرحمن عطیه" ملقب به ابوموفق العسکری از سرکردگان داعش در محله هواپیمایی را به هلاکت برسانند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :