زخمی شدن 9 نفر در درگیری های مسلحانه در طرابلس

تاریخ انتشار پست : 1395-12-7 دسته : بین الملل

در درگیری های مسلحانه در طرابلس لیبی 9 نفر زخمی شدند.

زخمی شدن 9 نفر در درگیری های مسلحانه در طرابلس


به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری فرانسه، امدادگران سازمان هلال احمر لیبی روز جمعه اعلام کردند در خشونت های میان دو گروه مسلح در طرابلس، پایتخت لیبی، دست کم 9 نفر زخمی شدند.

این منابع اعلام کردند در این درگیری ها نیمی از پایتخت لیبی فلج شد و خسارت های سنگینی به بار آمد.

تیم هلال احمر مستقر در یک بیمارستان صحرایی روی میدانی در حومه منطقه درگیری اعلام کرد «تیم امدادگران هلال احمر 9 نفر را که در این درگیری زخمی شده بودند به بیمارستان انتقال داد».

مقامات لیبیایی هنوز هیچ آماری از این درگیری ارائه نکرده اند. به گفته لانا، خبرگزاری لیبی مستقر در طرابلس، درگیری ها در ساعات پایانی روز پنجشنبه میان دو گروه مسلح که هر یک بخشی از شرق طرابلس را تحت کنترل دارند، شروع شد و یکی از دو گروه طرف دیگر را به ربودن چهار نفر از اعضای خود متهم کرد.

خبرگزاری لانا اعلام کرد خانواده هایی که در محله ابوسلیم در جنوب طرابلس به دام افتاده بودند، از مقامات مداخله برای متوقف کردن درگیری ها را خواستار شدند.

به گفته لانا، برغم «عملکرد خوب میانجیگران در شب گذشته و آتش بسی که آنها موفق شده بودند، به دست آوردند، روز جمعه درگیری ها از سر گرفته شد».

نوری المصباحی، یکی از ساکنان محل درگیری در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد «راکت هایی به دو آپارتمان در ساختمانی در جاده فرودگاه اصابت کردند. من هنوز ستون های دودی را که به هوا بلند می شود، مشاهده می کنم».

عقیله صالح، رئیس پارلمان لیبی واقع در شرق این کشور در واکنش به این درگیری در بیانه ای اعلام کرد «آنچه در طرابلس در جریان است، اقدامی جنایی و تروریستی است و شهروندان و نهادهای دولتی را بی ثبات می کند».

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :