جان میجر دولت انگلیس را به عدم صداقت در مورد برکسیت متهم کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : بین الملل

نخست وزیر پیشین انگلیس، دولت ترزا می را به عدم صداقت با مردم در رابطه با آثار منفی خروج این کشور از اتحادیه اروپا متهم کرد.


به نقل از طاها پخش ؛ جان میجر نخست وزیر محافظه کار پیشین انگلیس طی سخنانی در اندیشکده چتم هاس و در آستانه آغاز مذاکرات برکسیت از سوی دولت ترزا می، گفت: من با یک نگرانی فزاینده، به آنچه به مردم انگلیس در رابطه با آینده ای غیر واقعی و خوش بینانه از سوی طرفداران برگزیت القا می شود، می نگرم.

آنها به مشکلات اشاره ای نمی کنند، به طوری که هیچ تبعاتی ندارد اما به فرصت ها بیش از حد معقول توجه می کنند.

وی از دولت «ترزا می» خواست تا نسبت به دشواری هایی که در جریان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مطرح است، واقع بین باشد.

میجر بیان داشت: 'به ما می گویند که کشورهای خارجی صف بسته اند تا با ما تجارت کنند و روزهای خوشی در انتظار ماست. این اظهارات به نظر وسوسه انگیز می رسد و امیدوارم که به واقعیت تبدیل شود؛ اما من در این رابطه تردید دارم.'

میجر به نخست وزیرانگلیس هشدار داد که در مذاکره با طرف های اروپایی رویکرد نرمی را اتخاذ کند و افزود: بر طبق تجربه من، بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که مذاکرات با حسن نیت صورت گیرد.

وی خاطر نشان ساخت: خیلی راحت تر می توان با یک دوست تا یک همسایه خشن به توافق رسید.

نخست وزیر پیشین انگلیس با بیان اینکه «جو تندی علیه برگزیت در اتحادیه اروپا جاری است» افزود: اما با مقداری خوشرویی و لفاظی های کمتر، بهتر می توان از منافع انگلیس دفاع کرد.

جان میجر اضافه کرد: اگر کسی تصور می کند که اروپا به تمام خواسته های ما تن می دهد و بابت خروج مان از اتحادیه اروپا پولی نمی گیرد، به شدت در اشتباه است.

این سیاستمدار انگلیسی با اشاره به هزینه های خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که پیشتر از سوی سفیر سابق انگلیس در اتحادیه اروپا، 60 میلیارد یورو برآورد شده بود، بیان داشت: تردید دارم که چنین رقمی دقیق باشد اما به هر روی هزینه برگزیت بالا و ناخوشایند خواهد بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :