باید ایران را مهار کنیم | رئیس سابق موساد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : سیاسی

رئیس سابق موساد می گوید که صهیونیست ها برای مهار ایران باید به جای تکیه بر قدرت آمریکا، روی نفوذ روسیه بر تهران حساب کنند.خبرگزاری فارس: «افراییم هالوی» رئیس سابق موساد خواستار وارد آمدن فشار به ایران از سوی دوستان منطقه ای تهران شد.

این جاسوس سابق که الآن 82 سال دارد، از سال 1998 تا 2002 در رأس سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی بوده است.

هالوی در این گفتگو گفت که آمریکا نفوذی بر مقامات ایران ندارد و به همین خاطر، بهتر است اسرائیل برای فشار بر تهران، به جای واشنگتن به مسکو متوسل شود.

این سخنان در نشستی که برای بررسی چینش کنونی سیاست دنیا در تئاتر «بیت شموعیل» قدس اشغالی و با میزبانی «تایمز اسرائیل» برگزار شده بود، مطرح شد.

افراییم هالوی در برابر شرکت کنندگان در این نشست گفت: «اگر شما نخست وزیر اسرائیل باشید و بخواهید ایران را مهار کنید، چرا باید به واشنگتن بروید؟»

دو هفته پیش بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با سفر به واشنگتن، در خصوص ایران با رئیس جمهور جدید آمریکایی ها مذاکره کرد.

هالوی در ادامه گفت: «اگر در واشنگتن که مشکلات شما عبارتند از ایران، ایران و ایران، در مسکو چه خواهید گفت؟»

رئیس سابق موساد حل مشکل نبود رابطه با رزمندگان حماس را هم مهم دانست و گفت: «ضروری است که حتی با دشمنتان هم مذاکره کنید. باید این کار را کرد ولی ما تا الآن اقدامی نداشته ایم. باید با حماس حرف بزنیم. باید با "خالد مشعل" مذاکره کنیم.»

هالوی سابقه برقراری ارتباط میان تل آویو و پایتخت های عربی را در کارنامه خود دارد. وی در سال 1998 به عنوان یک بازنشسته و با مجوز بنیامین نتانیاهو وارد موساد شد و زمینه برقراری رابطه میان اردن و اسرائیل را فراهم کرد.»

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :