هنگام خرید نوروز ۱۳۵ را فراموش نکنیم!

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : مجازی

با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش مراجعات مردم به مراکز خرید، سازمان تعزیرات حکومتی سامانه ای را به منظور ایجاد ارتباط نزدیک تر با خریدار و نظارت بر عملکرد بازار ایجاد کرده است.

هنگام خرید نوروز ۱۳۵ را فراموش نکنیم!


به نقل از طاها پخش ، با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش مراجعات مردم به مراکز خرید، سازمان تعزیرات حکومتی سامانه ای را به منظور ایجاد ارتباط نزدیک تر با خریدار و نظارت بر عملکرد بازار ایجاد کرده است.

با نزدیک شدن به ایام خرید عیدانه و رونق بازار خرید و فروش، سازمان تعزیرات حکومتی بر حسب وظیفه و صلاحیت ذاتی خود این موضوع را مهم یافته که به صورت گسترده به بازار نوروز نظارت لازم را داشته باشد. به همین جهت این سازمان سامانه الکترونیکی 135 و سامانه پیامکی 300000135 را ایجاد کرده تا بتواند به شکایات و نقل ازات مردمی به صورت الکترونیکی رسیدگی کند.

محمد سرابیان رییس گشت های سیار سازمان تعزیرات حکومتی در گفت و گو با ایسنا درباره فعالیت و عملکرد سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در راستای تسریع امر دسترسی مردم به سازمان تعزیرات حکومتی و ثبت نقل از و شکایات مردمی سامانه الکترونیکی 135 سازمان تعزیرات حکومتی با توجه به دستور وزیر دادگستری راه اندازی شد. نحوه دسترسی به سامانه 135 به این شکل است که مردم می توانند با شماره 135 تماس بگیرند، به صورت خودکار به مردم راهنمایی داده می شود که چگونه شکایات و نقل ازات خود را ثبت کنند.

رییس گشت های سیار سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: بعد از این راهنمایی، مردم می توانند به سامانه اینترنتی T135 مراجعه کنند که در آنجا فرم های مخصوص نقل از و شکایت مردمی تهیه شده است. اگر نقل ازی یا شکایتی باشد مردم می توانند در این قسمت ثبت کنند. به محض اینکه نقل از یا شکایت ثبت شد، بلافاصله این نقل از یا شکایات به صورت الکترونیکی به کارتابل مدیرکل استان مربوطه ارسال می شود.

سرابیان تصریح کرد: مدیرکل استان، شکایت یا نقل از را به شعبه ارجاع می دهد، رییس شعبه به عنوان مرجع رسیدگی کننده این شکایت یا نقل از را بررسی می کند. اگر این نقل از و شکایت مهم و در اولویت باشد در قالب گشت های مشترک پیگیری می شود. این گشت های مشترک شامل رییس شعبه سیار و بازرسان دستگاه های نظارتی هستند. بازرسان دستگاه های نظارتی در این گشت های مشترک نسبت به تشکیل پرونده، کشف تخلف و تهیه نقل از اقدام می کنند و پرونده را در محل وقوع تخلف به رییس شعبه سیار ارائه می دهند. رییس شعبه سیار در مقام مرجع رسیدگی کننده نسبت به صدور حکم و اجرای حکم برابر مقررات و قوانین اقدام می کند.

سرپرست دفتر مدیریت بازرسی و عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: اگر این شکایات و نقل ازات مهم و دراولویت نباشند به دستگاه نظارتی مربوطه ارسال می شوند، این دستگاه نظارتی اعم از سازمان اصناف، اتحادیه ها، سازمان صنعت و معدن، سازمان استاندارد، سازمان دامپزشکی و هر دستگاه نظارتی که قانونگذار مشخص کرده باشد، است. این دستگاه های نظارتی پرونده های تخلفاتی تشکیل داده، نقل ازات کارشناسی تهیه کرده و مجدداً پرونده را به منظور رسیدگی به شعبه سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می کنند. در هر دو نوع پیگیری ها در پایان یک کد رهگیری به فرد داده می شود که فرد می تواند شکایت خود را پیگیری کند.

سرابیان درباره شماره پیامکی 300000135 نیز چنین توضیح داد: این شماره پیامکی مخصوص دریافت نقل ازات مردمی است. مردم می توانند در هر مکانی که تخلفی را مشاهده کردند و در راستای صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی باشد، نقل ازی را با ذکر نوع تخلف و آدرس دقیق به این شماره پیامک ارسال کنند. برای مثال قید شود این فروشگاه با این آدرس چنین تخلفی را دارد و رسیدگی شود. کارشناسان مربوطه این نقل از را به صورت نامه الکترونیکی برای مدیرکل استان مربوطه ارسال می کنند. مانند روندی که ذکر شد مدیرکل استان هم بررسی می کند و اگر اولویت دار باشد به گشت های مشترک ارجاع داده می شود و اگر غیر از این باشد به دستگاه های نظارتی ارجاع داده می شود.

رییس گشت های سیار سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در این مرحله هم دستگاه های نظارتی پرونده تشکیل داده و به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع می دهند؛ چرا که سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی کننده است و امر نظارت، کشف تخلف و تشکیل پرونده با دستگاه های نظارتی است که قانونگذار مشخص کرده است.

وی در پایان افزود: سامانه 135 یک سامانه الکترونیکی است. یک سامانه 124 سازمان صنعت و معدن هم وجود دارد که به صورت تلفنی فعالیت می کند، اما ما نقل ازات را به صورت الکترونیکی دریافت می کنیم.

منبع:ایسنا

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :