تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی بر طلاق

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : مجازی

کارگاه آموزشی با عنوان جلوگیری از وقوع جرم ویژه طلاق و آسیب های فضای مجازی برای مجمع روحانیون جلوگیری دادگستری استان در سالن کنفرانس دادگستری کل استان مازندران برگزار شد.


تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی بر طلاق

به نقل از خبرنگار طاها پخش طاها پخش ؛ کارشناس پلیس فتا استان مازندران در جمع روحانیون جلوگیری دادگستری استان در کارگاه آموزشی با عنوان جلوگیری از وقوع جرم ویژه طلاق و آسیب های فضای مجازی گفت: خانواده به عنوان کوچک ترین واحد اجتماعی و کانون آرامش افراد است که در صورت نبود مدیریت صحیح در آن ممکن است دچار آسیب های اجتماعی شود .

وی افزود: پدیده طلاق در خانواده ها یکی از مهمترین عوامل بروز آسیب های اجتماعی در خانواده است که آثار مخرب آن نیز صدمات جبران ناپذیری بر جامعه وارد می کند.

این کارشناس گفت: در پیدایش این معضل، عوامل شناخته شده و ناشناخته ای دست به دست هم داده و موجب ناسازگاری زناشویی، انحلال خانواده و بالا رفتن نرخ طلاق در جامعه شده است که شبکه های اجتماعی یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش روند طلاق به شمار می روند.

وی گفت: شبکه های اجتماعی که به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند، قادرند با جایگزینی کج روی ها به جای ارزش ها، سبک زندگی غربی را ترویج داده و چالشی جدی درخانواده ها ایجاد کنند. اثرات مخفی آسیب های اجتماعی که در زیر پوسته اجتماع در حال تغییر و تبدیل است در گوشه و کنارحوادث و وقایع،کام مردم را تلخ می کند و ارزش ها و هنجارها را با شک و تردید مواجه می کند.

وی افزود: با وجود فضای سایبری و مجازی موجود اقدامات آسیب زا به صورت خزنده سطح روابط و حریم خصوصی افراد را دچار چالش کرده است که این روند نیازمند آگاهی بخشی و توسعه سواد رسانه ای است .

کارشناس پلیس فتا مازندران در پایان سخنان خود به موضوع قانون مداری و رعایت مقررات توسط مردم اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همراهی جوانان با پلیس باعث اعتلای نظم و امنیت شده و می تواند باعث تولید امنیت پایدار شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :