مردم ما باید به مد ایرانی و اسلامی افتخار کنند

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : فرهنگی و هنری

نماینده سابق مردم تهران گفت: مردم ایران باید به مد ایرانی و اسلامی افتخار کنند.


مردم ما باید به مد ایرانی و اسلامی افتخار کنند

به نقل از طاها پخش به نقل ستاد خبری ششمین جشنواره مد ولباس فجر، لاله افتخاری نماینده سابق مردم تهران گفت: مردم ایران باید به مد ایرانی و اسلامی افتخار کنند.

وی ادامه داد چون ایرانیان صاحب تمدن وهنر اصیل هستند. علمای ما مخالف استفاده از مد نبوده اند. بلکه استفاده کورکورانه از مد غربی را نکوهیده اند. بعد این عرصه باید مورد توجه خاص قرار بگیرد.

وی در ادامه به لزوم خودکفایی در عرصه پوشاک تاکید کرد و گفت: همان طور که در قانون مطرح شده است باید از تولیدات ایرانی حمایت شود تا ورود لباس ها و پارچه های خارجی به حد اقل برسد. فارغ التحصیلان زیادی در این رشته وجود دارن،د اما حمایت کافی از آنها صورت نمی گیرد.

این نماینده سابق مجلس جشنواره امسال را مختلف از سال های پیش دانست و اظهار داشت: تنوع جشنواره نسبت به گذشته بیشتر شده است و طرح ها و پارچه ها ایرانی است. برگزاری بخش های رقابتی می تواند به بهبود فضای موجود برای بهره برداری از استعداد ها کمک کند.

وی با اشاره به تنوع و گستردگی جشنواره تصریح کرد: این جشنواره می تواند تعامل و تبادل تجربیات را در زمینه مد و لباس بیشتر کند و زمینه ی همبستگی و تعامل را فراهم کند. توزیع کنندگان، مصرف کنندگان و طراحان باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا یک فرهنگ عمیق دینی که در آن طرح ها و رنگ ها و جلوه های متفاوت وجود دارد شکل بگیرد.

افتخاری در پایان سخنانش اظهار داشت: امیدوارم این نمایشگاه در سال های آتی بیشتر مورد استقبال و توجه مردم قرار بگیرد و با کاهش قیمت ها مردم از لباس های ایرانی استقبال بیشتری کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :