محاکمه اعضای باند سارقان منازل در شرق تهران

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : آخرین اخبار حوادث

اعضای باند سرقت که نزدیک به دو میلیارد تومان از اموال شهروندان را به سرقت برده بودند، محاکمه شدند.روزنامه شرق: اعضای باند سرقت که نزدیک به دو میلیارد تومان از اموال شهروندان را به سرقت برده بودند، محاکمه شدند.

 در سال ٩٤ فردی در شرق تهران با مأموران ١١٠ تماس گرفت و از سرقت منزلش خبر داد. در پی همین خبر مأموران به محل حادثه رفتند و دوربین مداربسته آن منزل را بررسی کردند و توانستند چهره سارقان را شناسایی کنند. به این ترتیب مأموران به سرعت وارد عمل شدند و یکی از سارقان سابقه دار را به نام مهران شناسایی و بازداشت کردند.

مهران بعد از بازداشت به جرم خود اعتراف کرد و سایر همدستان خود را به مأموران لو داد. مهران به مأموران گفت: نزدیک به اربعین بود که با سه نفر از دوستانم به نام رضا، اکبر و فرهاد تصمیم به سرقت از منازل گرفتیم. قبل از سرقت خانه ها را شناسایی می کردیم و پس از آنکه مطمئن می شدیم کسی خانه نیست، از طریق بالکن یا شکستن قفل در وارد خانه می شدیم و اموال داخل خانه را به سرقت می بردیم.

با توجه به اعلام سرقت های مشابه در همان منطقه مأموران متوجه شدند آنها تاکنون ٣٨ بار دست به چنین اقداماتی زده اند.

مأموران بعد از اعترافات مهران سایر همدستان او به نام رضا، فرهاد و اکبر را دستگیر و از آنها بازجویی کردند. سه نفر دیگر نیز بعد از اینکه دستگیر شدند، در بازجویی ها به ٣٨ سرقتی که با هم انجام داده بودند، اعتراف کردند و مبلغ کل سرقت آنها دو میلیارد تومان از سوی سارقان عنوان شد. به این ترتیب با توجه به گفته های متهمان و سایر همدستان و مدارک موجود در پرونده و شکایت ٣٨ نفر از مال باختگان کیفرخواست علیه متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

بعد از تشریفات رسمی مال باختگان یکی یکی در جایگاه حاضر شدند. یکی از آنها در جلسه دادگاه گفت: من پس از این حادثه خانه ام را عوض کردم اما همچنان وحشت این مسئله در ذهن من است و با صدای کوچکی بیدار می شوم؛ به همین علت هم شکایت دارم و گذشت نمی کنم.

سبعد بقیه شاکیان در جایگاه حاضر شدند و شکایت خود را مطرح کردند. در ادامه متهمان در جایگاه حاضر شدند و از خود دفاع کردند. با پایان جلسه رسیدگی هیئت قضات برای تصمیم گیری دراین باره وارد شور شدند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :