فعالیت نخستین شتاب دهنده کشور در حوزه زیست پزشکی

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : علمی آموزشی

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی فناوری گفت: نخستین شتاب دهنده کشور در حوزه زیست پزشکی با هدف تولید مواد بیولوژیکی مشغول به فعالیت شد


مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه و فناوری معاونت علمی فناوری در گفت و گو با خبرنگار طاها پخش طاها پخش ؛ با اشاره به سبد داروهای زیست فناوری اظهار داشت: در حوزه مواد بیولوژیکی یک نگرانی وجود دارد که مجوز ورود این مواد به وسیله برخی از کشورهای به ایران داده نمی شود در همین راستا با ایجاد یک زیست بوم پزشکی سعی در مقابله با چنین تحریم نا عادلانه هستیم.

وی بیان کرد: ما در ستاد زیست فناوری در حوزه دارو موفق عمل کردیم اما متأسفانه در مورد تجهیزات پزشکی موفقیت های چشمگیری به دست نیاورده ایم به همین خاطر نخستین شتاب دهنده زیست فناوری پزشکی راه اندازی شده است.

قانعی ادامه داد: این شتاب دهنده با هدف رفع مشکل تحریم ناشی از مجوز ورود مواد بیولوژیکی به کشور شکل گرفته است و با توجه به اینکه سرمایه گذاری در این بخش از ریسک بالایی برخوردار است صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری در این کار مشارکت دارد تا خطر پذیری آن را در حد توانش کاهش دهد.

وی تأکید کرد: در جهت توسعه بازارهای بین المللی تجهیزات پزشکی مذاکرات خوبی صورت گرفته است و من امیدوارم این کار هر چه سریع تر به نتایج مطلوب دست یابد.

وی عنوان کرد: شتاب دهنده ها وظیفه نظارت بر کار شرکت ها و تولید کنندگان این مواد بیولوژیکی را بر عهده دارند و در این راستا یک پکیج آموزش فناور طراحی شده و به 16 هزار دانش آموخته اهدا می شود.

وی گفت: شتاب دهنده زیست فناوری سبب ایجاد عدالت بیشتر در بین محصولات و با توجه به موضوعات مهم کشوری ایجاد می کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :