نظر من هر چیزی است که تاج بگوید! | طالقانی

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : ورزشی

فدراسیون فوتبال روزهایی پر از تنش و چالش را سپری می کند.روزنامه شهروند: فدراسیون فوتبال روزهایی پر از تنش و چالش را سپری می کند. مهدی تاج به عنوان رئیس مجموعه، با این که شبانه روز تلاش می کند تا آرامش را بر فوتبال ایران حکمفرما کند، اما تاکنون در رسیدن به این هدف ناکام بوده و تنها چیزی که ندیده روی آرامش است؛ بحران های متفاوت تیم ملی و حواشی اطراف کی روش، مشکلات اقتصادی، پرونده حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی، موضوع مناقشه با کشور عربستان، به مشکل خوردن فعالیت های مرکز پزشکی فوق تخصصی فیفا در ایران و.... این موارد تنها بخشی از مهم ترین دردسرها از لیست بلند بالای مشکلات فدراسیون فوتبال است. در چنین شرایطی یکی از بزرگترین ایرادها به مدیریت فدراسیون فوتبال، نقش منفعلانه اعضای هیأت رئیسه به اتفاقات ماه های اخیر بوده است. هیأت رئیسه پس از مجمع عمومی بالاترین رکن سیاست گذاری و تصمیم گیری در فوتبال کشور به حساب می آید و اعضای آن به عنوان نمایندگان منتخب مجمع عمومی ، باید برای صیانت از حقوق فوتبال تلاش های زیادی داشته باشند. منتهی این طور به نظر می آید که آنها ماه هاست صرفا فقط در جلسات شرکت می کنند و بیشتر نقش امضا کننده طرح ها و تصویب کننده سیاست هایی که مدیران فدراسیون مقابل آنها می گذارند را ایفا کرده اند!

گفت وگوی «شهروند» با عبدالکاظم طالقانی، رئیس هیأت فوتبال استان خوزستان و عضو هیأت رئیسه فدراسیون که در ماه های اخیر از نزدیک ترین افراد به مهدی تاج بوده و معمولا در تمام سفرها هم رئیس فدراسیون را همراهی می کند ، شاید این را نشان بدهد که شرایط بحرانی فوتبال ایران چقدر برای او و همکارانش در هیأت رئیسه بی اهمیت است.

  آقای طالقانی! با وجود این که مهدی تاج تلاش های بسیار زیادی داشته تا مشکلات فوتبال ایران را حل کند، اما تا به امروز تلاش های او آن طور که باید به نتیجه نرسیده است.

من عمده در جریان این مسائل نیستم!

  ما می خواستیم بدانیم نظر شما به عنوان عضو هیأت رئیسه درباره مشکلات اقتصادی فدراسیون چیست؟ هنوز تکلیف پول های بلوکه شده ایران در فیفا و AFC مشخص نشده است. پرونده دریافت حق پخش تلویزیونی بلاتکلیف مانده است و...

درباره حق پخش شرایط همان چیزی است که قبلا بود.

  خب شما و همکارانتان چه سیاستی در پیش گرفته اید تا بالاخره این موضوع به نتیجه برسد؟

آقای تاج پیگیر این کارها هستند. اما شرایط نسبت به قبل تغییری نکرده است! صداو سیما باید حق پخش بدهد اما این اتفاق چند سال است رخ نمی دهد و رئیس فدراسیون پیگیر این کار است تا فوتبال به حقی که دارد برسد.

  اسپانسر قبلی تبلیغات محیطی دور زمین هم چیزی حدود ٧٠ میلیارد تومان از مطالبات سال آخر قرارداد را به سازمان لیگ و فدراسیون پرداخت نکرده است. این پول هم حق باشگاه هاست و دریافت آن می تواند بسیاری از مشکلات مالی پیش روی فوتبال ایران را حل کند. آن هم در فوتبالی که اکثر باشگاه های ما با مشکلات اساسی رو به رو هستند.

من چیزی درباره تبلیغات محیطی و عدم دریافت مطالبات نمی دانم! چون مربوط به مدیریت سازمان لیگ است.

  شما قبل از این که عضو هیأت رئیسه و نماینده مجمع در فدراسیون فوتبال بشوید، عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ بوده اید و همچنان این مسئولیت را برعهده دارید! چطور می گویید مسائل سازمان لیگ را نمی دانید؟ شما قبول دارید تأکید روی این جمله که «در جریان نیستم» یا «نمی دانم» برای رسانه ها و مردم نباید قابل قبول باشد؟

این که شما نمی توانید قبول کنید مشکل خودتان است. من به عنوان عضو هیأت رئیسه آن چیزهایی را که در جلسات جلوی من می گذارند بررسی و امضا می کنم و در کنار دوستان دیگر درباره آن تصمیم گیری می کنیم. در همین جلسه اخیر مثلا درباره مسائل مالی و بودجه بحث و تبادل نظر شد.

  خب، این سوال هایی که ما درباره بحث مالی و عدم تسویه حساب با اسپانسر قبلی سازمان لیگ پرسیدیم هم مربوط به همین است، اما شما گفتید چیزی درباره آن نمی دانید.

شما باید این سوال ها را از مهدی تاج که شخصا کارها را رسیدگی می کند، بپرسید و او تنها کسی است که می تواند بهترین جواب را بدهد. هرچیزی که تاج بگوید مورد تأیید من است.

  اما ما به خاطر مسئولیت بسیار مهمی که دارید این سوال ها را از جنابعالی می پرسیم.

من هم می گویم در جریان نیستم. باز هم پیشنهاد می کنم با تاج یا علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون صحبت کنید چون در جریان همه چیز هستند. من چطور می توانم درباره چیزهایی که اطلاعات ندارم با شما حرف بزنم؟

  اجازه بدهید حداقل درباره موضوعی که این روزها تمام مردم ایران در جریان آن قرار دارند با شما حرف بزنیم. موضوع عدم دعوت کی روش از پرسپولیسی ها و جنجال های پیرامون تیم ملی موجی از نگرانی را در فوتبال ایران به راه انداخته است. شما به عنوان کسی که سال ها در فوتبال ایران مسئولیت دارید و الان هم عضو هیأت رئیسه فدراسیون هستید نظرتان درباره کی روش و تیم ملی و مشکلات اخیر چیست؟

در این باره باید از مهدی تاج سوال کنید. نظر من درباره تیم ملی و کی روش و مسائل اخیر همان چیزی است که تاج بگوید! ایشان شخصا موضوع تیم ملی را رسیدگی می کند. شما که با ایشان حتما باید ارتباط داشته باشید و می توانید برای رسیدن به یک جواب درست با او صحبت کنید.

  وقتی کارلوس کی روش استعفا کرد، هیأت رئیسه فدراسیون با تشکیل یک جلسه اضطراری رسما با قطع همکاری این مرد پرتغالی با تیم ملی مخالفت کرد. اما کی روش همچنان در گفتگو های خود حرف از جدایی می زند و از مدیران فدراسیون می خواهد تکلیف او را روشن کنند.

درباره کی روش و تیم ملی هم سیاست و نظر ما همان چیزی است که در آن جلسه اعلام کردیم. مخالف استعفا و قطع همکاری با ایشان هستیم.

  هدایت ممبینی و محمود شیعی دو نفر از اعضای هیأت رئیسه اخیرا در نامه ای به مهدی تاج نسبت به تمام این مشکلات خواهان ارایه توضیح از سوی رئیس فدراسیون و تشکیل جلسه اضطراری شدند. بحث اقتصادی فدراسیون، تیم ملی، ایفمارک، مناقشه عربستان و... مسائلی بود که آنها خواهان شفاف سازی درباره اش شده بودند.

آنها قطعا در جریان چیزهایی قرار گرفته اند و این نامه را نوشته اند. من در جریان نامه آنها نیستم!

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :