فیلم زمستان گرم سینمای ایران با های تجاری

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : فرهنگی و هنری

فروش فیلم ها نسبت به بهمن ماه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.


زمستان گرم سینمای ایران با فیلم های تجاری

به نقل از خبرنگار طاها پخش طاها پخش طبق روال سال های گذشته، اکران فیلم های سینمایی در فصل زمستان به سه بخش قبل، هنگام و پس از جشنواره فیلم فجر تقسیم می شوند. فیلم هایی که اندکی قبل از جشنواره در جدول اکران قرار می گیرند، به نوعی آخرین فیلم هایی هستند که اجازه اکران برای سال جاری را دریافت کرده اند.

طبیعی است که اکران این فیلم ها به زمان جشنواره فیلم فجر نیز کشیده شود. بنابراین این گونه فیلم ها همواره تحت تأثیر توجه مخاطبین حرفه ای به جشنواره هستند. اما امسال با وجود اکران فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور که فیلمی به اصطلاح تجاری است، میزان فروش فیلم های سینمایی در زمستان امسال افزایش چشمگیری داشته است؛به طوری که این فیلم تا تاریخ هفتم اسفند ماه حدود 13میلیارد و 500 میلیون تومان فروش داشته است.

اما میزان فروش در فصل زمستان تنها به اینجا ختم نمی شود. فیلم های میلیاری نظیر «آس و پاس» به کارگردانی آرش معیریان، «هفت ماهگی» ساخته هاتف علیمردانی، «یتیم خانه ایران» اثر ابوالقاسم طالبی، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «جنجال در عروسی» به کارگردانی سید رضا خطیبی و فیلم « چهار اصفهانی در بغداد» ساخته محمدرضا ممتاز، تا تاریخ هفتم اسفندماه در مجموع فروشی در حدود 11 میلیارد و 700 میلیون تومان داشته اند. علاوه بر فیلم های میلیاردی فیلم های «مشکل گیتی»، «دزد و پری»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم» و «وارونگی» تا تاریخ مذکور توانستند در مجموع به فروشی در حدود 3 میلیارد و 500 میلیون دست یابند.

در این خصوص، علی سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران، فروش فیلم ها در بهمن ماه امسال را براساس فروش مکانیزه 7 میلیارد و 510 میلیون تومان اعلام کرده است به گفته سرتیپی، فروش فیلم ها نسبت به بهمن ماه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

اندکی بعد از جشنواره نیز، فیلم «خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسم خانی که رتبه دوم بهترین فیلم از نگاه تماشاگران سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را به همراه دارد. آغاز به اکران نمایانگر این است که این فیلم تا تاریخ هفتم اسفند ماه بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون تومان فروش داشته است.

بنابراین با احتساب فروش 1 میلیارد و 400 میلیونی سایر فیلم ها، میزان فروش 21 فیلم اکران شده در فصل زمستان تا تاریخ مذکور بیش از 32 میلیارد تومان بوده است.

نقل از از مسعود وثوقی

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :