رسیدگی نکردند، ویلچرنشین شدم / شکایت یک زندانی از پزشک و مسئولان زندان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : مجازی

مرد جوانی که بعد از 9 سال حبس به علت ابتلا به بیماری روماتیسم مفصلی از 40 سالگی ویلچرنشین شده است، از مسئولان و پزشک زندان به علت قصور در درمانش شکایت کرد.

شکایت یک زندانی از پزشک و مسئولان زندان/ رسیدگی نکردند، ویلچرنشین شدم

به نقل از طاها پخش ، «علی» سال 86 به اتهام کلاهبرداری در پرونده فروش یک ساختمان مسکونی پشت میله های زندان افتاد و قاضی پرونده علاوه بر محکومیت زندان، او را به پرداخت اصل پول نیز محکوم کرد. «علی» که معتقد است خود نیز قربانی یک کلاهبردار شده و تاوان اشتباهش را با این حبس و سختی دوری از خانواده و دختر نوجوانش بعد می دهد، به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «من خودم قربانی کلاهبرداری شدم اما چون مالباخته ها طرف قرارداد من بودند باید خسارت آنها را بدهم. گرچه این حبس سخت است ولی آنچه سختی این محکومیت را برایم دردناک تر می کند، نشستن روی ویلچر و بیماری است که در زندان به آن مبتلا شدم. همه چیز از یک سال قبل و زمان انتقالم از اوین به زندان تهران بزرگ آغاز شد.

من دچار بیماری روماتیسم مفصلی شده بودم. پزشک زندان مرا معاینه کرد و به تشخیص خود مقدار کورتون مصرفی ام را 10 برابر کرد. پس از دو ماه، دارو قطع شد و من به خاطر تب، درد و تشنج به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شدم. دو ماهی آنجا بستری بودم که مشخص شد به علت تشنج، نخاعم آسیب دیده و دیگر نمی توانم راه بروم و باید روی ویلچر بنشینم. وقتی به زندان برگشتم براساس دستور پزشک بیمارستان هر ماه 10 میلی گرم مقدار مصرف کورتون را پایین آوردم اما 4 فروردین امسال که به خاطر درد شدید بار دیگر مورد معاینه پزشک درمانگاه زندان قرار گرفتم او مرا به خاطر کاهش مقدار مصرف کورتون سرزنش کرد و بازهم میزان مصرف دارو را بالا برد. پس از این اتفاق به خاطر عوارض ناشی از این تغییر دارویی، دچار تنگی نفس و دیابت شدم و 15 اردیبهشت مجوز اعزام من به بیمارستان صادر شد اما این اتفاق هنوز نیفتاده و از آنجا که به خاطر بی تحرکی و دیابت 50 کیلوگرم وزن اضافه کرده و 180 کیلوگرم شده ام، شرایط بسیار دشواری دارم.»

علی که برای رسیدگی به حالت نابسامان بیماری اش در شعبه 101 کیفری دادگستری فشافویه علیه پزشک و مسئولان زندان شکایت کرده است، عاجزانه از مسئولان قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان ها، تقاضای کمک دارد: «من زندگی ام را پای یک اشتباه باختم و به زندان افتادم اما این بیماری ادامه زندگی ام را هم با مشکلات جدی روبه رو کرده است. من بارها حفاظت زندان و بازرسی را هم در جریان گذاشتم اما هنوز به وضعیتم رسیدگی جدی نشده است. براساس شکایتم، دادگاه از زندان گواهی سلامت جسمانی ام در زمان ورود به زندان را خواسته اما هنوز نتیجه ای نگرفته ام. امیدوارم مسئولی این خبر را ببیند و به حالت من رسیدگی کنند.»

درخواست اعزام زندانی اورژانسی نبود

میرزایی، رئیس بازرسی سازمان زندان ها نیز در این باره گفت: «این زندانی به علت بیماری تحت درمان قرار داشت. نظر دادن درباره اینکه پزشک زندان عملکرد درست یا نادرستی داشته نیاز به بررسی کارشناسی و تخصصی دارد و نمی توان با ادعای یک فرد عملکرد پزشک را زیر سؤال برد. آنچه پرونده نشان می دهد اعزام این زندانی به بیمارستان، اورژانسی نبوده و از آنجا که هماهنگی برای انتقال زندانیان زمانبر است به همین خاطر این اعزام به تأخیر افتاده است. این زندانی مدعی شده از پزشک و مسئولان زندان در دادگاه فشافویه شکایت کرده اما هیچ یک از آنها هنوز احضاریه ای دریافت نکرده اند.»

منبع: روزنامه ایران

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :