عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، از نشانه ها تا درمان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته :

یک متخصص بیماریهای داخلی گفت :شناختن عفونت های تنفسی راهی به سوی سلامتی است .

عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، از نشانه ها تا درمان


به نقل از طاها پخش طاها پخش از طاها پخش ؛نظری متخصص بیماریهای داخلی با اشاره به اینکه دستگاه تنفسی به دو بخش فوقانی و تحتانی تقسیم میشود گفت مجاری تنفسی فوقانی به اجزای تنفسی خارج از قفسه سینه گفته می شود .

(گلو،بینی،سینوس ها و …) . که متأسفانه این دستگاه به شدت در معرض عفونت قرار دارد؛ به طوری که عفونت مجاری تنفسی فوقانی، جزء شایع ترین عفونت ها میباشد. این عفونت، همراه با سرفه هاییست که به دلیل مخاط و حساسیت از گلو ناشی میشوند نه از ریه. در ادامه با ما همراه باشید.

وی افزود :گرفتگی ، سردرد ، گلودرد ،سرفه و آبریزش بینی از علایم ونشانه های عفونت دستگاه تنفسی است .

متخصص بیماریهای داخلی گفت :اکثر عفونت های سیستم تنفسی فوقانی به خاطر ویروس ها ایجاد شده و به خودیِ خود خوب می شود. لازم نیست که بابت آن به پزشک مراجعه کنید .

وی افزود: شستشوی سینوس ها یکی از بهترین روش ها برای تخلیه مخاطی است که در زمان سرماخوردگی یا عفونت سیستم تنفسی فوقانی باعث دردسر و آزار شما می شود از محلول آب نمکی استفاده کنید .

رطوبت عمده که توسط دستگاه رطوبت ساز در هوا ایجاد می شود باعث رقیق شدن مخاط موجود در سر شما خواهد شد. این مسئله باعث می شود بتوانید بیشتر بخوابید چرا که مجاری تنفسی تان دیگر به هوای خشک حساسیت پیدا نکرده و می توانید راحت تر نفس بکشید.

استراحت کافی به بدن این امکان را می دهد تا زودتر التیام پیدا کند. اگر به خوتان عمده فشار وارد کنید در شرایطی که احساس مطلوب و خوشایندی ندارید باعث می شود روند بهبودی تان به تأخیر بیافتد. اگرچه واجب نسیت زمانی که دچار عفونت سیستم تنفسی فوقانی هستید سر کار نرفته و در خانه بمانید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :