تراژدی «شیرکاکائو» به جای آب در خوزستان!

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : اخبار اجتماعی

مدتی است که برخی از مردم خوزستان به جای خوردن آب شرب، آبی را می نوشند که از فرط آلودگی بیشتر شبیه شیرکاکائو است تا آب آشامیدنی!خبرگزاری میزان:  مدتی است که برخی از مردم خوزستان به جای خوردن آب شرب، آبی را می نوشند که از فرط آلودگی بیشتر شبیه شیرکاکائو است تا آب آشامیدنی!

با شدت یافتن نفوذ ریزگردها در فضای عمومی و سیستم آبی و برقی خوزستان، درحالی عکس زیر در فضای مجازی به سرعت در حال انتشار است، که از یک سو صحت آن مشخص نبوده و از سوی دیگر کاربران فضای مجازی با طعنه و تمسخر آن را {از فرط آلودگی} به خروج شیرکاکائو از شیر آب منازل نسبت داده بودند.

علی ساری نماینده مردم اهواز در خصوص حقیقی بودن این عکس گفت: بله، تصویرواقعی است اما همیشه این گونه نیست و این برای زمانی است که آب قطع می شود.

تراژدی «شیرکاکائو» به جای آب در خوزستان!


نماینده مردم خوزستان بیرون آمدن آب از شیر منازل با این شدت از آلودگی را متاثر از دو عامل خواند و اظهار داشت: یک دلیل فرسودگی کل شبکه آبی و دلیل دیگر کیفیت آب ورودی به لوله ها است.

ساری تصریح کرد: تصفیه خانه خودش دچارناکارآمدی است و تصفیه خانه جدید هم راه اندازی نشده، و شبکه آبی هم فرسوده است.
وی افزود: بنابر این کار برروی خطوط شبکه آبی هزینه بالایی دارد و مسئولین مربوطه در این زمینه اقدام مناسبی نکرده اند.

ساری با اشاره به اینکه دستگاه های مسئول در این زمینه صرفا به سمت کارهای تعمیراتی مربوط به شبکه روی آورده اند، اظهار داشت: این اقدامات جوابگو نیست زیرا با وصل مجدد آب خاک اطراف لوله های آب به داخل شبکه نفوذ می کند و این اتفاق رخ می دهد و هر زمان که قطعی یک تا دو ساعتی داشته باشیم شاهد این حالت خواهیم بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص چگونگی نفوذ آب به شبکه آبرسانی بیان داشت: هنگامی که آب قطع می شود مردم مجبورند، برای رساندن آب باقی مانده در لوله ها به منازلشان، از پمپ استفاده کنند و چون لوله های شبکه آبرسانی فرسوده بوده و سوراخ های زیادی دارد هنگامی که پمپ اقدام به مکش آب می کند خاک اطراف لوله های سوراخ دار به داخل لوله کشیده می شود و در نهایت به سمت شیر آب منازل هدایت می شود.

ساری ادامه داد: تاکنون برای حل این معضل کاری نشده است زیرا هزینه های زیادی دارد و مسئولین مربوطه می گویند که توانایی تامین هزینه ها را ندارند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :