برگزاری المپیاد آماده شهرستانی با مشارکت ۲۷ مدرسه در قوچان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته :

مرحله شهرستانی المپیاد آماده در شهرستان قوچان با حضور ۲۷ مدرسه اجرامی شود.

برگزاری المپیاد آماده شهرستانی با مشارکت ۲۷ مدرسه در قوچان


به نقل از طاها پخش طاها پخش از طاها پخش ، سعید فکوری رییس جمعیت هلال احمر قوچان در حاشیه بازدید دانش آموزان مدرسه ۱۲ فروردین شهرستان قوچان از پایگاه امداد ونجات گفت:: هدف از برگزاری این طرح ملی افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری و پیامد های ناشی از وقوع حوادث در مدارس از طریق آموزش دانش آموزان آماده در مواجهه با حوادث و ترویج خود ایمنی و دیگر ایمنی در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه نجات یک فرد نجات جامعه است و همچنین خاطر نشان کرد: یک فرد آموزش دیده در حوادث می تواند جان خود را نجات دهد و منجی سایر انسان ها نیز باشد.

رییس جمعیت هلال احمر قوچان افزود: دانش آموزان آموزش دیده که در طرح ملی دادرس مهارت های امدادی شامل: آتل بندی، احیای قلبی - ریوی، ارزیابی علائم حیاتی، حمل مصدوم گروهی و انفرادی، تخلیه اضطراری و پناهگیری را فرا گرفته اند به رقابت می پردازند که در هر بخش خواهران و برادران تیم های اول تا سوم انتخاب و تیم منتخب به مرحله استانی اعزام خواهند شد.

فکوری زمان اجرای این المپیاد کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان و همچنین ناظران استانی از نحوه اجرای این طرح ملی و آلمپیاد بازدید می کنند و مورد ارزیابی قرار می دهند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :