چین برای تشویق زوج ها به فرزندآوری به آنها جایزه می دهد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : بین الملل

مقامات پکن برای مقابله با پیر شدن جمعیت این کشور به خانواده ها برای بچه دار شدن جایزه می دهند.

چین برای تشویق زوج ها به فرزندآوری به آنها جایزه می دهد


به نقل از طاها پخش به نقل از گاردین، بعد از اینکه تحقیقات انجام شده در چین نشان داد خانواده ها به علت مشکلات مالی از افزایش تعداد فرزندان خود امتناع می کنند پکن تصمیم گرفت برای تشویق زوج ها جوایز و کمک های مالی در نظر بگیرد. «وانگ پیان» معاون وزیر بهداشت چین این خبر را روز شنبه در یک کنفرانس رفاه اجتماعی اعلام کرد.

چین اواخر سال 2015 دستورالعملی را منتشر کرد و به خانواده ها اجازه داد برای مقابله با مشکلات ناشی از پیر شدن جامعه تعداد فرزندان خود را به 2 نفر افزایش دهند. در پی انتشار این دستورالعمل تعداد تولد کودکان به 17.86 میلیون نفر در سال 2016 افزایش یافت.

وانگ در این خصوص گفت: «با اینکه داشتن دو فرزند حق تمام خانواده های چینی است؛ اما مشکلات اقتصادی آنها را در تنگنا قرار داده و چنین فرصتی را از آنها سلب کرده است».

وزارت بهداشت چین یک نظرسنجی را در سال 2015 انجام داد که براساس آن 60 درصد خانواده ها به علت مشکلات مالی تمایلی به داشتن فرزند دوم نداشتند. چین یکی از پایین ترین نرخ های زاد و ولد را در دنیا دارد که به یک نگرانی بزرگ برای مقامات این کشور تبدیل شده است.

چین طی چندین دهه متوالی برای مقابله با افزایش جمعیت این کشور سیاست تک فرزندی را اعمال کرد؛ اما در حال حاضر مقامات پکن به این نتیجه رسیده اند که جمعیت پیر این کشور پاسخگوی نیاز بازار کار نیست. سیاست تک فرزندی چین در سال 2015 لغو شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :