سبد معاش کارگران بسیار حداقلی بسته شده

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : اقتصادی

فرامرز توفیقی می گوید: در جلسه شب گذشته ستاد مزد، سبد معاش بسیار حداقلی بسته شده و به طور قطع هزینه برآورد شده بایستی در تعیین دستمزد در نظر گرفته شود.


خبرگزاری ایلنا: فرامز توفیقی( عضو کارگری کارگروه مزد) با اشاره به جلسه شب گذشته ستاد مزد گفت: تمام تلاش گروه کارگری ستاد مزد بر این بود که سبد به گونه ای بسته شود که جای حرف و حدیث نباشد و با آمار و ارقام بتوانیم از ادله ارائه شده دفاع کنیم.

وی ادامه داد: با همه این اوصاف، سبد معاش، بسیار حداقلی بسته شده و با واقعیت های عینی معیشت تطابق صددرصدی ندارد؛ برای نمونه اقلام بسیاری حذف شده و حداقل قیمت های بازار در نظر گرفته شده.

توفیقی با بیان این که عدد بدست آمده (دومیلیون و چهارصد و هشتاد هزار تومان) در کمیته دستمزد مورد قبول سه ضلع مذاکرات قرار گرفته است، افزود: این عدد به شورای عالی کار ارسال خواهد شد و تصمیم گیری نهایی در این شورا انجام خواهد شد.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران تاکید کرد: بقیه مساله به شورای عالی کار مربوط می شود ولی آنچه مسلم است این است که نتایج به دست آمده بایستی در تعیین دستمزد لحاظ شود و حتما همین هم خواهد شد.

توفیقی در انتها اظهار داشت: امیدوارم در جلسات شورای عالی کار، یک پیمان دسته جمعی دست یافتنی براساس نتایج شب گذشته حاصل شود و پس سالها، یک گام مثبت برای حل مشکلات معیشتی کارگران برداشته شود.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :