تخلف سرقفلی داران پلاسکو در نور!

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : اقتصادی

یک منبع آگاه در خصوص حالت استقرار مستاجران پلاسکو گفت: در جلسه اتاق اصناف اعلام شده است مستاجران غیرقانونی ساختمان پلاسکو مشمول دریافت مغازه در مجتمع نور نمی شوند، اما رایزنی ها برای دریافت وام 300 میلیون تومانی برای این افراد ادامه دارد.اقتصادآنلاین: یک منبع آگاه در خصوص حالت استقرار مستاجران پلاسکو گفت: در جلسه اتاق اصناف اعلام شده است مستاجران غیرقانونی ساختمان پلاسکو مشمول دریافت مغازه در مجتمع نور نمی شوند، اما رایزنی ها برای دریافت وام 300 میلیون تومانی برای این افراد ادامه دارد.

صبح امروز یک منبع آگاه در خصوص آخرین تصمیم گیری پیرامون مستاجران آسیب دیده پلاسکو، گفت: برخی از صاحبان سرقفلی در ساختمان پلاسکو مغازه های خود را به طور غیرقانونی اجاره داده بودند و در قراردادهای منعقد شده مستاجران را به عنوان مباشر یا کارگر فروشگاه معرفی می کردند. همین موضوع باعث شده که حالت اسکان مستاجران ساختمان فروریخته پلاسکو در مجتمع نور نامشخص باشد و تعیین خسارت این افراد با مشکلاتی مواجه شده است.

وی افزود: حسب برآوردهای صورت گرفته 260 واحد از مغازه های پلاسکو به روش قراردادهای صوری به مستاجران اجاره داده شده بود و با توجه  ایراد حقوقی قراردادهای این افراد، ادعای خسارت این افراد از سوی مسئولان اتحادیه ها و اتاق اصناف مورد پذیرش قرار نگرفته است.

این منبع آگاه با اشاره به اینکه پس از استقرار سرقفلی داران پلاسکو در ساختمان نور، قراردادهای اجاره صوری با مستاجران ادامه پیدا کرده است، اظهارداشت: با وجود اینکه صاحبان سرقفلی ساختمان پلاسکو حق اجاره دادن مغازه را نداشتند اما در حال حاضر برخی از کسبه اعلام کرده اند که در صورت پرداخت اجاره حاضر هستند مغازه های تازه تحویل گرفته شده را اجاره دهند.

وی افزود: در جلسه اتاق اصناف اعلام شده است که مستاجرانی که به طور غیر قانونی مغازه های خود را در پلاسکو اجاره داده اند مشمول دریافت مغازه در مجتمع نور نمی شوند، اما هنوز رایزنی ها برای پرداخت وام 300 میلیونی برای این افراد ادامه دارد.

همچنین رییس اتحادیه پیراهن دوزان تهران هم در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین، اعلام کرد: مستاجران پلاسکو می توانند به منظور دریافت مغازه در مجتمع نور به طور مجزا با صاحب ملک این ساختمان توافق کنند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :