استقبال مردم از پیکر مطهر 2 شهید گمنام

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته :

پیکر پاک و مطهر 2 شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس با استقبال با شکوه مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویر احمد وارد یاسوج شدند.

استقبال مردم از پیکر مطهر 2 شهید گمنام


به نقل از طاها پخش طاها پخش از طاها پخش ؛ پیکر مطهر و مقدس این شهدا بعد از استقبال رسمی و تشریفات نظامی در فرودگاه یاسوج در میان حضور پرشور و احساسات پاک اقشار متفاوت مردم، خانواده های معزز شهدا و عاشقان و ارادتمندان به راه پرافتخار شهدا تا میدان شهر و ستاد کنگره شهدا تشییع شد.

تشییع کنندگان و عاشقان به خط سرخ شهادت در طول مسیر 6 کیلومتری فرودگاه یاسوج تا ستاد کنگره شهدا با نثار گل و عطر افشانی از این 2 مهمان گرانقدر استقبال کردند.

جوانان و نوجوانانی که با احساساتی پاک و شور و عشق وصف ناشدنی برای بوسه بر تابوت پیکر مطهر این 2 آلاله سرخ اشک ماتم می ریختند نیز از جلوه های خاص و باشکوه این آیین بود.

نوای دلنشین «شهید گمنام سلام»از سوی نوحه خوانان و مداحان در طول مسیر نیز فضایی معنوی و روحانی همزمان با شمیم عطر حضور این 2 آلاله سرخ به شهر یاسوج هدیه داده بود.

همچنین مادران داغدار با چشمانی اشک آلود از خانواده های معزز شهدا با در دست داشتن تصاویری از فرزندان شهید و همرزمان این 2 کبوتر خونین بال آمده بودند تا بلکه مرهمی بر زخم های کهنه خود و یادی از آن دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس را به نظاره بنشینند.

امروز و از ساعت 15 عصر آیین شبی با شهدا همراه با نوحه خوانی و مداحی قرار است با حضور این 2 شهید گمنام در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج برگزار شود.

پیکر پاک و مطهر این 2 کبوتر خونین بال فردا در میان خیل عاشقان و اردتمندان شهدا از مقابل ستاد کنگره شهدا به سمت میدان هفت تیر یاسوج تشییع و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهر به خاک سپرده خواهند شد.

کهگیلویه و بویر احمد با جمعتی افزون بر 700هزار نفر یکهزار و 880 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :