سفیر پاکستان برای سومین باز احضار شد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته :

بعد از نقض حریم هوایی افغانستان توسط بالگردهای نظامی پاکستان، وزارت امور خارجه سفیر اسلام آباد در کابل را برای سومین بار احضار کرد.


سفیر پاکستان برای سومین باز احضار شد

به نقل از خبرنگار طاها پخش ، وزارت امور خارجه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که بالگرد نظامی ارتش پاکستان با نقض حریم هوایی و گذشتن از خط دیورند بر فراز برخی از نقاط ولسوالی «خاص» در ولایت کنر به پرواز درآمده است.
وزارت امور خارجه برای بار سوم در اعتراض به تداوم حملات موشکی ارتش پاکستان به نقاط شرقی کشور، بستن مرزی های «چمن» و «تورخم» و نقض حریم هوایی از سوی بالگرد نظامی ارتش پاکستان، «ابرار حسین» سفیر اسلام آباد در کابل را احضار کرد. موسی عارفی از مسئولان وزارت امور خارجه مراتب اعتراض خود را نسبت به اخراج اجباری افغان ها و بستن مرز تورخم اعلام کرد و اقدامات اخیر دولت پاکستان در این زمینه را خلاف تعهدات اسلام آباد در توافق سه جانبه پاکستان افغانستان و سازمان ملل دانست. وزارت امورخارجه گفت که در آخرین موج حملات موشکی ارتش پاکستان به مناطق مرزی در ولایت کنر چهار کودک کشته و خسارات مالی هنگفتی نیز به ساکنان این نقاط وارد شده است. این سومین بار است که سفیر اسلام آباد در کابل احضار می شود. چند روز قبل نیز نصیراحمد اندیشه؛ معاون اداری وزارت امور خارجه بعد از احضار ابرار حسین نسبت به بازداشت، سرکوب و ضرب وشتم پناهجویان افغان از سوی نیروهای امنیتی پاکستان ابراز نگرانی کرده بود و خواستار توقف این روند شده بود.
برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :