تفکیک زباله های خشک از زباله های تر در اشکذر

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته :

بازیافت پسماندهای خشک و جداسازی مواد بازیافتی از پسماند تر جزء مهمترین اصول شهری و شهروندی است.

تفکیک زباله های خشک از زباله های تر در اشکذر

به نقل از خبرنگار طاها پخش طاها پخش از طاها پخش ؛ جعفری پور شهردار اشکذر گفت: این شهرداری در نظر دارد به منظور تسریع در کار جمع آوری زباله، اقدام به تفکیک زباله های خشک از زباله های تر نماید.

وی افزود: در این زمینه از شهروندان درخواست دارم تا زباله های خشک خود را از قبیل انواع کارتن، مقوا، کاغذ، قوطی های نوشابه و کنسرو و روغن، ظروف پلاستیک، باطری ها، نان خشک و وسایل الکترونیکی فرسوده را در پاکت های جداگانه نگهداری و به مامور جمع آوری تحویل دهند.

وی گفت: با اشاره به اینکه بازیافت پسماندهای خشک و جداسازی مواد بازیافتی از پسماند تر جزء مهمترین اصول شهری و شهروندی است؛ با رعایت صحیح این موضوع علاوه بر حفظ زیبایی شهر از آلوده شدن خاک و محیط زیست در اثر دفن آنها همراه پسماند تر پیشگیری می شود.

وی با بیان اینکه مواد بازیافتی، روز های یکشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳ جمع آوری می شود، تصریح کرد : مواد بازیافتی در یک روز مشخص در هفته و توسط خودروهای مخصوص که دارای آرم بازیافت هستند جمع آوری می شود، بنابراین از شهروندان درخواست می شود به منظور حفظ امنیت خود و بهداشت از تحویل این مواد به افراد متفرقه و ماشین های دوره گرد خود داری نمایند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :