افتتاح 81 کیلومتر بزرگراه با حضور رئیس جمهوری

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته :

81 کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان امروز با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس در محل فرودگاه بین المللی زاهدان افتتاح شد.

افتتاح 81 کیلومتر بزرگراه با حضور رئیس جمهوری

به نقل از خبرنگار طاها پخش طاها پخش ازطاها پخش ، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت : این بزرگراه ها شامل قطعه یک بزرگراه زاهدان - زابل به طول 28 کیلومتر از سمت شهر زاهدان تا کوله سنگی با اعتبار 690 میلیارد ریال و قطعه هفت بزرگراه زابل - زاهدان به طول 21 کیلومتر از سمت شهر زابل تا منطقه لوتک با اعتبار 315 میلیارد ریال و قطعه یک بزرگراه زاهدان - بم به طول 32 کیلومتر از سمت شهر زاهدان تا منطقه تله سیاه با اعتبار 250 میلیارد ریال است.

مسعود مالکی بیان کرد: از سال 92 تا کنون جمع اعتبارات ابلاغی ملی و استانی در بخش راه 9 هزار و 410 میلیارد ریال (941 میلیارد تومان) بوده که سه هزار و 260 میلیارد ریال آن تخصیص یافته در صورتی که اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با انجام 478 پروژه در حوزه راه با اعتبار چهار هزار و 820 میلیارد ریال ( 482 میلیارد تومان) حدود یک و نیم برابر مبلغ تخصیص یافته عملکرد داشته است.

وی افزود: در هفته دولت و دهه فجر امسال در حوزه راه 267 کیلومتر راه روستایی، 273 کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت راههای اصلی - فرعی و روستایی در قالب 105 پروژه و با اعتبار 2 هزار و 300 میلیارد ریال ( 230 میلیارد تومان ) به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد : در سال 1394 طرح مطالعات باند دوم بزرگراه چابهار - زاهدان به اتمام رسیده و مراحل فنی و تصویب طرح در وزارتخانه انجام شده و برای اخذ کمیسیون ماده 215 به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است.

افتتاح پروژه های عمرانی باحضور رییس جمهور

امیر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی استان سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس جمهور و دیگر اعضای هیئت دولت در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به طول 4 هزار و 290 متر از جمله پروژه های عمرانی مهمی است که امروز افتتاح می شود.

وی افزود: افتتاح این باند افزایش ایمنی پرواز و امکان ارائه خدمات به پروازهای عبوری از این فرودگاه استراتژیک را فراهم کرده و همچنین در حال حاضر امکان پارک 7 هواپیمای پهن پیکر و 10 هواپیمای متوسط در این فرودگاه فراهم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تاکنون 60 میلیارد تومان اعتبار جهت افتتاح باند دوم فرودگاه هزینه شده و 10 میلیارد تومان اعتبار تکمیلی هم در نظر گرفته شده که در آینده نزدیک جهت توسعه آن تزریق می شود.

امینی با اشاره به آماده سازی 81 کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان جهت بهره برداری، افزود: قطعه یک و 7 بزرگراه زاهدان- زابل با 140 میلیارد تومان اعتبار و افتتاح 32 کیلومتر از پروژه احداث بزرگراه زاهدان- بم با اعتبار 25 میلیارد تومان از جمله این پروژه ها است.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: راه اندازی مجدد خط هوایی "تفتان ایر" دیگر پروژه ای است که امروز با فرمان رئیس جمهور انجام می شود
این شرکت سال 81 به ثبت رسیده و سال 83 با دو هواپیما شروع به کار کرد. در سال 91 کل سهام خط هوایی "تفتان ایر" به بخش خصوصی واگذار شد و امسال با 2 فروند هواپیمای "MD" مجدد احیا شد و امروز شروع به کار می کند.

رئیس جمهور در ادامه مراسم، فرمان افتتاح این پروژه ها را به صورت ویدئو کنفرانس در زاهدان صادر کرد و این پروژه ها به بهره برداری رسیدند.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای 2 اداره کل راه و شهرسازی در زاهدان مرکز این استان و ایرانشهر است.

راههای ارتباطی شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان و محورهای ارتباطی ایرانشهر، دلگان، فنوج، سرباز، قصرقند، نیکشهر، کنارک و چابهار در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان (ایرانشهر) قرار دارند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :