طاها پخش

ورزشی > اقطعال خداحافظی ماریو گوتسه از فوتبال

اقطعال خداحافظی ماریو گوتسه از فوتبال


تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 بازدید : 51

مهاجم جوان بوروسیا دورتموند به بیماری نادر مبتلا شده که ممکن است منجر به خداحافظی او از میادین شود.


ایسنا: به نقل از سان، ماریو گوتسه را لیونل مسی فوتبال آلمان می دانستند. او یکی از حساس ترین گل های تاریخ فوتبال آلمان را در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به ثمر رساند و باعث شد ژرمن ها جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

او در دورتموند بسیار خوب ظاهر شد و پس از آن بود که راهی بایرن مونیخ شد تا شاگرد پپ گواردیولا شود اما حضور در بایرن برای این بازیکن خوش تکنیک و باهوش به یک کابوس تبدیل شد و در نهایت چاره ای جز بازگشت به بوروسیا دورتموند نداشت.

ماریو گوتسه در بازگشت به دورتموند هم به روزهای خوب برنگشته است. آسیب دیدگی های پیاپی باعث شد این مهاجم بااستعداد و جوان در آستانه فراموش شدن قرار بگیرد. روزنامه سان انگلیس خبری را منتشر کرد که هواداران این بازیکن آلمانی را در شوکی بزرگ فرو برد. در این خبر ساز آمد که گوتسه به بیماری نادری دچار شده که ممکن است به خداحافظی او از مستطیل سبز منتهی شد.

بیماری گوتسه خلل هورمون سوخت و ساز در بدن نام دارد که باعث می شود  مواد غذایی در یک جای بدن متراکم شود و به مواد سازنده دیگر تبدیل نشود. تراکم این مواد غذایی در بدن باعث خلل در رشد طبیعی اندام و حتی از کار افتادگی جسمی و ذهنی می شود و چه بسا باعث مرگ فرد شود.

این بیماری نیاز به درمان طولانی مدت دارد و به احتمال خیلی عمده باعث شود تا زننده گل پیروزی ژرمن ها در جام جهانی ۲۰۱۴ از دنیای فوتبال خداحافظی کند. خود گوتسه در این باره گفت : طبیعی است که من برای بازگشت به زمان زیادی نیاز دارم. نهایت تلاش خود را به کار می گیرم تا بار دیگر به میادین برگردم.

مایکل زورک، مدیر باشگاه دورتموند هم درباره حالت گوتسه گفت : همه ما از ماریو حمایت می کنیم و برای مداوای او هر آن چه که لازم باشد انجام می دهیم.

منبع : برترینها
برچست ها :
دسته : ورزشی

مطالب مشابه
Related Links

مطالب تصادفی
Random Links

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد