کالیفرنیا خواستار ارائه جزئیات طرح دستگیر مهاجران از سوی دولت ترامپ شد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-10 دسته : بین الملل

مجلس ایالتی کالیفرنیا خواستار ارائه اطلاعات دقیقی در خصوص طرح دستگیر مهاجران از سوی اداره مهاجرت آمریکا شد.

کالیفرنیا خواستار ارائه جزئیات طرح دستگیر مهاجران از سوی دولت ترامپ شد


به نقل از طاها پخش به نقل از رویترز، قوه مقننه در ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه خواستار ارائه اطلاعات دقیق از سوی دولت ترامپ در خصوص بازداشت مهاجران در این ایالت آمریکا شدند. آنها معتقدند بسیاری از افرادی که ماموران دولتی برای بازداشت و اخراج آنها اقدام کرده اند، سابقه کیفری نداشته اند.

بر طبق نقل از های منتشر شده، ماموران اداره مهاجرت و گمرک آمریکا برای یافتن و بازداشت کردن مهاجران غیرقانونی به کلیساها، مدارس و دادگاه ها هجوم می آوردند. قوه مقننه کالیفرنیا نیز با استناد به قانون فدرال "آزادی اطلاعات" از این اداره درخواست کردند تمامی سوابق و جزئیات اقدامات اجرایی خود را از زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ ارائه دهد.

قانون گذاران کالیفرنیا معتقدند علیرغم اینکه ترامپ اظهار کرده است تنها مهاجران خطرناک و مجرم از آمریکا اخراج می شوند، ماموران اداره مهاجرت و گمرک این کشور عملا تمامی مهاجران ثبت نشده مقیم کالیفرنیا را بدون در نظرگرفتن پیشینه کیفری آنها دستگیر می کند.

اداره مهاجرت و گمرک آمریکا هنوز به این درخواست واکنشی نشان نداده است.

حدود 3 میلیون مهاجر غیرقانونی در کالیفرنیا زندگی می کنند. در پی بازداشت و دستگیر شماری از این مهاجران از سوی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا، اعتراضات گسترده ای در برخی از ایالت های این کشور برپا شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :