رییس جمهوری به تهران بازگشت

تاریخ انتشار پست : 1395-10-3 دسته : سیاسی

رییس جمهور بعد از دیداری رسمی و فشرده از سه کشور ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان، به تهران بازگشت.


رییس جمهوری به تهران بازگشت

رئیس جمهور, بیشکک, سفر به ارمنستان, حسن روحانی
به نقل از حوزه طاها پخش طاها پخش ؛حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صبح چهارشنبه و در اولین مرحله از سفر دوره ای خود به سه کشور حوزه آسیای مرکزی و قفقاز، وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد و در فرودگاه بین المللی "زوارتنوتس " مورد استقبال "سرژ سرکیسیان" رییس جمهوری این کشور قرار گرفت.

روحانی در ارمنستان ضمن دیدار و گفت وگو با رییس جمهوری و نخست وزیر این کشور، در نشست مشترک هیاتهای عالیرتبه و همچنین همایش بازرگان ایرانی و ارمنستانی شرکت کرد و شامگاه همان روز، ایروان را به مقصد آستانه پایتخت قزاقستان ترک کرد.

مقامهای ارشد ایران و ارمنستان در جریان این سفر پنج سند همکاری در حضور روسای جمهوری دو کشور امضا کردند.

رییس جمهوری در دومین مرحله از سفر رسمی خود چهارشنبه شب، وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد.

مراسم استقبال رسمی و دیدار روسای جمهوری دو کشور در صبح پنجشنبه انجام گرفت و نشست مشترک هیات های عالیرتبه ایران و قزاقستان نیز به ریاست دکتر روحانی و نورسلطان نظربایف روسای جمهوری دو کشور، بلافاصله برگزار شد.

روسای جمهوری ایران و قزاقستان بعد از حضور در مراسم امضای 5 سند همکاری میان مقامهای ارشد همراه، در جمع خبرنگاران حضور یافتند.

روحانی شامگاه همان روز و در آخرین مرحله از سفر فشرده خود، عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان شد.

روحانی شامگاه پنجشنبه در فرودگاه بیشکک مورد استقبال "آلماس بیک آتامبایف" رییس جمهوری قرقیزستان قرار گرفت.

برنامه فشرده این سفر رسمی از صبح جمعه با مذاکرات خصوصی روسای جمهوری دو کشور ، شرکت در نشست مشترک هیاتهای عالیرتبه و مراسم امضای 5 سند همکاری ادامه یافت.

همزمان همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و قرقیزستان نیز با حضور نخست وزیر این کشور و دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری برگزار شد.

در جریان این سفر همچنین بیانیه مشترک مطبوعاتی و سند همکاری 10 ساله جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان نهایی و منتشر شد.

روحانی همچنین عصر جمعه در محل اقامت خود با نخست وزیر قرقیزستان دیدار و گفت وگو کرد.

منبع : باشگاه خبرنگارانرییس جمهوری به تهران بازگشت - president.ir www.president.ir/fa/97006 - رییس جمهوری اسلامی ایران شامگاه جمعه و پس از دیداری رسمی و فشرده از سه کشور ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان، به تهران بازگشت. رییس جمهوری به تهران بازگشت - president.ir www.president.ir/fa/92703 - رییس جمهوری به تهران بازگشت. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران شنبه شب به سفر رسمی دو روزه خود به اسلام آباد پایتخت پاکستان ... رییس جمهوری به تهران بازگشت - president.ir www.president.ir/fa/86512 پس از سفر دو روزه به اندونزی؛. رییس جمهوری به تهران بازگشت. رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت همکاریهای جنوب - جنوب و کشورهای آسیایی و آفریقایی در شرایطی ... بازگشت رئیس جمهور به تهران - خبرگزاری صدا و سیما www.iribnews.ir/fa/.../بازگشت-رئیس-جمهور-به-تهران رئیس جمهور و هیات عالیرتبه همراه پس از سفر دوره ای به سه کشور آسیای میانه، لحظاتی قبل از طریق فرودگاه مهرآباد به کشور بازگشتند. رییس جمهور به تهران بازگشت | خبرگزاری ایلنا www.ilna.ir/.../418511-رییس-جمهور-به-تهران-بازگش... رییس جمهور در پایان سفر رسمی شش روزه به سه کشور آسیای جنوب شرقی، عصر دوشنبه به تهران بازگشت.‏ رییس جمهوری به تهران بازگشت - جستجوگر اخبار تی نیوز tnews.ir/news/e01e76557680.html تهران- ایرنا- رییس جمهوری و هیات همراه عصر جمعه با پایان سفر به کشورهای ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان وارد تهران شد. ایرنا - رییس جمهوری به تهران بازگشت www.irna.ir/kb/fa/News/82357899/ تهران- ایرنا- رییس جمهوری و هیات همراه شامگاه جمعه با پایان سفر به کشورهای ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان وارد تهران شد. روحانی به تهران بازگشت | رییس جمهور پس از سفر به آسیایه میانه - قطره www.ghatreh.com/news/.../روحانی-تهران-بازگشت رییس جمهور پس از سفر به آسیایه میانه و دیدار رسمی با مقامات این کشورها به تهران بازگشت. - به گزارش حوزه دولت خبرÚ. رئیس جمهور به تهران بازگشت www.fardanews.com/.../رئیس-جمهور-به-تهران-بازگش... رییس جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر رسمی شش روزه به سه کشور آسیای جنوب شرقی، عصر دوشنبه به تهران بازگشت. رییس جمهوری به تهران بازگشت ‏ - پایگاه اطلاع رسانی دولت dolat.ir/detail/284307 - رییس جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر رسمی شش روزه به سه کشور آسیای جنوب شرقی، عصر دوشنبه به تهران بازگشت.‏

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :