طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار حوادثآتش سوزی در 10 هکتار از مراتع آمل

آتش سوزی در 10 هکتار از مراتع آمل

آتش سوزی در 22 هکتار از جنگل ها و مراتع سراب گیان نهاوند

بخشدار لاریجان مازندران گفت: حدود 10 هکتار از مراتع شهر رینه آمل آتش گرفت‎ که تاکنون مهار اولیه آتش انجام شده است.


آتش سوزی, آمل

خبرگزاری فارس: رضا مقدم امشب در گفت‎وگو با خبرنگار با بیان اینکه آتش سوزی در مناطقی از پایین‎دست رشته کوه البرز و قله دماوند صورت گرفته است، اظهار کرد: احتمال می رود این آتش‎سوزی از سوی گردشگران و افرادی که برای تفریح به این نقاط آمده اند، اتفاق افتاده باشد.

وی افزود: این آتش‎سوزی به مراتع شهر رینه از کوهستانی ترین و کوهپایه ای‎ترین نقاط لاریجان رسیده و حدود 10 هکتار از مراتع را فرا گرفته است.

بخشدار لاریجان گفت: بلافاصله بعد از وقوع آتش‎سوزی نیروهای مردمی، عوامل بخشداری، شورای اسلامی و شهرداری رینه، منابع طبیعی و نیروهای مردمی روستای «گرنا» و عوامل اورژانس برای اطفای حریق وارد میدان شدند.

مقدم ادامه داد: دامنه آتش سوزی به طول 1.5 کیلومتر است و برای پیشگیری از سرایت آتش به دیگر نقاط و مهار شعله حفر چاله و خندق انجام شد و 80 نفر از عوامل مردمی و امدادی وارد میدان شدند تا از سرایت آتش به دیگر بخش ها پیشگیری شده و مهار اولیه آنش انجام شود.

وی بیان کرد: به علت سخت‎گذر بودن منطقه، امکان استفاده از بالگرد امداد و آتش نشانی وجود ندارد، لذا با استفاده از پمپ های دستی و کپسول های آتش نشانی و دیگر راه های اطفای سنتی، مهار اولیه آتش انجام شد.

آتش سوزی در ۴۵هکتار مزارع و مراتع لرستان
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات