طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار حوادثآتش سوزی در کمپ ویژه نگهداری پناهجویان

آتش سوزی در کمپ ویژه نگهداری پناهجویان

آتش سوزی در اردوگاه پناهجویان در یونان

آتش سوزی در یک کمپ پناهجویان در جزیره لزو یونان خسارات فراوانی ببار آورد و موجب آوراه شدن چند هزار پناهجوه شد.


پناهجویان, آتش سوزی

خبرگزاری ایرنا: آتش سوزی در یک کمپ پناهجویان در جزیره لزو یونان خسارات فراوانی ببار آورد و موجب آوراه شدن چند هزار پناهجوه شد.

خبرگزاری رسمی یونان از جزیره ' لزو' واقع در متیلین روز سه شنبه نقل از داد: بر اثر آتش سوزی گسترده در محل نگهداری پناهجویان بیش از 70 درصد این محل در آتش سوخت و حدود پنج هزار پناهجو آواره خیابان ها شدند.

براساس نقل از رسانه های خبری یونان ازجزیره لزو: این آتش سوزی بعد از درگیری بین پناهجویان افغان با دیگر پناهجویان رخ داده است.


بعد از وقوع آتش سوزی زنان، کودکان و مردان مسن برای در امان ماندن از آتش سوزی به خیابان های جزیره لزوه گریختند.


بر اثر این آتش سوزی تمام وسایل پناهجویان و مراکز خدماتی درمانی و تدارکات آن بطور کلی در آتش سوخت.


گرچه هنوز دلیل این آتش سوزی به طور دقیق اعلام نشده است، اما چندی پیش تظاهراتی از طرف هواداران حزب تندروی نئونازی خریسی اوگی( فجر طلایی) در نزدیکی این کمپ به نشانه مخالفت با اسکان آنان برپا شده بود.


رسانه های خبری یونان همچنین نقل از دادند: شهروندان این جزیره بعد از رخداد این آتش سوزی که بر اثر آن نیز 50 هزار هکتار از اراضی و درختان زیتون در آتش سوختند، این حزب در گفت و گو با رسانه های خبری این کشور، مخالفت خود را با حضور پناهجویان در این جزیره ابراز و از دولت چپگرای یونان خواستند که این کمپ را تخلیه و پناهجویان را به جای شهر و یا جزیره به دیگر مناطق منتقل کنند.


وزارت مهاجرات یونان در این باره اعلام کرد: پناهجویان رفته رفته به دلیل نداشتن جایی در سطح شهر به کمپ سوخته شده باز خواهند گشت و تاکنون از مجموع پنج هزار پناهجو، حدود چهار هزار تن از آنان به کمپ سوخته شده بازگشته اند.


شبکه تلویزیون خصوصی اسکای یونان نیز نقل از داد: شرایط زندگی برای پناهجویان به دلیل کمبود مواد غذایی، سرویس های بهداشتی کافی و عدم دسترسی مناسب به مراکز درمان و بهداشت کشور، باعث شده که این پناهجویان از خود تصویر العملی نشان دهند زیرا مدت هاست که بدون تعیین و تکلیف باقی مانده اند.

بررسی ویژه علل وقوع آتش سوزی دَر پتروشیمی بوعلی سینا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات