طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللآزادسازی دو روستا در شرقاط عراق

آزادسازی دو روستا در شرقاط عراق

آزادسازی سه روستا در جزیره بغدادی عراق

نیروهای عراقی در جریان عملیات آزادسازی منطقه شرقاط از چنگ تروریست های داعش، دو روستای دیگر را در این منطقه آزاد کردند.

شرقاط, بین الملل, تروریست های داعش, آزادسازی روستا شرقاط عراق

شرقاط, بین الملل, تروریست های داعش, جزیره بغدادی, ازادسازی روستا, عراق, نیروهای ارتش عراق
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سومریه نیوز، به نقل از یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق، نیروهای ارتش این کشور در حملات روز گذشته (چهارشنبه) خود دو روستا را در شمال منطقه شرقاط از چنگ تروریست های داعش آزاد کردند.


به گفته این منبع، نیروهای لشکر نهم و تیپ 73 ارتش عراق در جریان اجرای عملیات آزادسازی منطقه شرقاط از دست تروریست های داعش، دو روستای "صبخه و بعاجه" را در شمال این منطقه و 45 کیلومتری شمال صلاح الدین آزاد کردند.


این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: نیروهای عراقی در منطقه شرقاط توانستند در محورهای غربی و شمالی پیشروی های قابل ملاحظه ای را انجام دهند و بر بیش از 14 روستا مسلط شوند.


یگان های نیروهای امنیتی مشترک در عملیات زمینی و هوایی روز سه شنبه در سه محور توانستند روستاهای "جدعان،عیثه، مسیحلی و سویدان در منطقه شرقاط را آزاد کنند.


علی دودح، فرماندار منطقه شرقاط، نیز روز گذشته (چهارشنبه) از آزاد شدن مزارع دره التاج و رمضانیات و منطقه ای که قندهار تروریست ها نامیده می شود، خبر داد.


یک منبع امنیتی عراق نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی به منطقه "جرناف" در شرقاط رسیده اند. این منطقه راه نظامی ارتباطی میان تروریست های این منطقه با موصل است که هم اکنون از سوی نیروهای عراقی مسدود شده است.


ازسوی دیگر، فرمانده لشکر هفتم ارتش استان انبار اعلام کرد: تنها پل ارتباطی در جزیره بغدادی از چنگ تروریست های داعش آزاد شد و پرچم عراق بر فراز آن به اهتزاز درآمد.


به گفته این منبع، نیروهای ارتش و عشایر بعد از آزادسازی این پل در 90 کیلومتری غرب رمادی، به سوی روستاهای "کطنیه و سن الذیب" رفتند تا این دو روستا را نیز از چنگ تروریست ها آزاد کنند.


عملیات آزادسازی منطقه شرقاط و دو جزیره هیت و بغدادی به دستور حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، از دو روز پیش شروع شده است و نیروهای ارتش عراق و عشایر پیشرفت های چشمگیری در این نقاط کسب کرده اند.

نیروهای عراقی دَر تدارک نبرد بَرای آزادسازی شرقاط
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات