طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
58 هزار نوآموز راهی کلاس درس شدند / شروع بهار درس و دوستی در آذربایجان غربی

58 هزار نوآموز راهی کلاس درس شدند / شروع بهار درس و دوستی در آذربایجان غربی

حذف 5 هزار بخاری نفتی از کلاس های درس آذربایجان غربی

اولین روز شروع سال تحصیلی،برای دانش آموزان سال اولی صبح امروز در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، دانش آموزان کلاس اولی امروز با شاخه های گل رز به استقبال بوستان علم و دانش رفتند تا فردا روز آینده سازان این کشور باشند و شکوفایی و موفقیت به دست توانای آنان ترسیم شود.

امروز اولین روز سال تحصیلی برای دانش آموزان سال اول ابتدایی و پیش دبستانی یکی از خاطره انگیزترین و جالب ترین روز بود. کلاس اولی ها و غنچه های پیش دبستانی هرگز نخستین روز مدرسه را فراموش نمی کنند.

در میان خنده و شادی و بغض جدایی از مادر برای اولین بار و حضور در خانه دوم یکی از پر جذابترین لحظه های زندگی آن ها رقم می خورد.


آذربایجان غربی, ارومیه, بهار, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس

آذربایجان غربی, ارومیه, بهار, زنگ, مدرسه

فضای مدرسه برای تمامی دانش آموزان عجیب به نظر می رسید حتی برای دانش آموزانی که تجربه آموزش در مهد کودک یا پیش دبستانی را داشته اند، عجیب بود.

رویارویی با تغییر لباس فرم ،کلاس های بزرگ ، افزایش ساعت درس، و عمده شدن تعداد دانش آموزان، برای کلاس اولی ها غیر منتظره بود.


ارومیه, زنگ, مدرسه, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس

در اول روز مهر هر دلی در سینه می تپد و دعای مادران بدرقه راه بچه هایی است که یک سال بزرگتر شده و برای کلاس اول یا مقاطع بالاتر در مدرسه حضور می یابند.

و اما شور و هیجان حضور در کلاس درس و مدرسه این روزها همه را به وجد می آورد حتی افراد کهنسال که گام به گام شاهد رشد و بالندگی حاصل دسترنج خویش و نوه های خود را برای حضور در اولین روز مدرسه همراهی می کنند


بهار, ارومیه, زنگ, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس

این حال و هوای 58 هزار دانش آموزان سال اولی در آذربایجان غربی است که همزمان با 700 هزار نوآموز در دوره پیش دبستانی و هفت میلیون و 600 هزار دانش آموز در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل خواهند شد.تا آینده روشن و درخشان برای کشور عزیزشان رقم بزنند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در حاشیه مراسم جشن شکوفه ها در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال 58 هزار دانش آموز سال اولی و 38 هزار معلم راهی کلاس های درس می شوند و آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین دستگاه های اجرایی اخلاق، حرمت و ادب را در جامعه گسترش و انجام می دهد.


زنگ, ارومیه, زنگ, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس

فریدون سید مصطفوی با اشاره به اینکه امسال طرح کیفیت بخشی به پایه اول ابتدایی در الویت کاری آموزش و پرورش قرار گرفته است گفت: پایه اول ابتدایی به عنوان زیر ساخت نظام آموزشی در دستور کار قرار گرفته و در این راستا اولیا دانش آموزان در خصوص انتظارات معلمان آموزش می بینند و امسال 58 هزار نوآموز استان نیز مورد ارزیابی سلامت قرار گرفته اند و برای دانش آموزان دیر آموز بسته های آموزشی هم برای معلمین و اولیاء در نظر گرفته ایم تا در روش فرآیند آموزشی تاثیر منفی نگذارند.

وی گفت : برای کلاس اولی ها سعی کردیم تراکم کلاس های آموزشی را کاهش دهیم و کلاس های درس را بین 21 تا حداکثر 31 دانش آموز قرار داده ایم.


مدرسه, مدرسه, زنگ, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به کلاس های چند زبانه گفت: بمنظور تسهیل در فرآیند یادگیری دانش آموزان نقاط دوزبانه در تابستان بیش از 420 کلاس برای هشت هزار و 200 دانش آموز دوزبانه استان تشکیل شد.

وی با اشاره به طرح شاداب سازی مدارس آذربایجان غربی گفت:با همکاری شهرداری ها چهار هزار سرویس مدارس ساماندهی شده اند.ارومیه, زنگ, آذربایجان غربی, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درسزنگ, ارومیه, مدرسه, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس


آذربایجان غربی, مدرسه, زنگ, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس


آذربایجان غربی, زنگ, زنگ, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درس


بهار, مدرسه, بهار, شروع بهار درس دوستی آذربایجان غربی نوآموز راهی کلاس درسنقل از از ندا موسی زاده

آذربایجان غربی نیازمند پنج هزار کلاس درس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات