طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شروع طرح ثبت‎نام بیمه‎سلامت همگانی پناهندگان افغانستانی و عراقی ساکن ایران

شروع طرح ثبت‎نام بیمه‎سلامت همگانی پناهندگان افغانستانی و عراقی ساکن ایران

شروعدومین دوره طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه ولایت ایرانشهر

پناهندگان افغانستانی و عراقی ساکن ایران می توانند حداکثر تا تاریخ 9 مهرماه سال جاری با مراجعه به یکی از شعب دفاتر پیشخوان دولت در طرح بیمه سلامت همگانی ثبت نام کنند.

دفاتر پیشخوان دولت, بیمه سلامت پناهندگان, وزارت کشور ایران, شروع طرح ثبت‎نام بیمه‎سلامت همگانی پناهندگان افغانستانی عراقی ساکن ایران

دفاتر پیشخوان دولت, بیمه سلامت پناهندگان, وزارت کشور ایران, اتباع افغانستانی
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، بر اساس امضای تفاهم نامه مشترک بین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران و بیمه سلامت درخصوص دسترسی پناهندگان خارجی به بیمه سلامت همگانی، پناهندگان افغانستانی و عراقی ساکن ایران می توانند حداکثر تا تاریخ 9 مهرماه سال جاری با مراجعه به یکی از شعب دفاتر پیشخوان دولت که دارای گیشه بیمه سلامت باشد، نسبت به ثبت نام کلیه افراد خانواده اقدام کنند.

مشمولین این طرح کلیه اتباع عراقی و افغانستانی دارای کارت آمایش معتبر می‎باشند.

لازم به توضیح است که مهلت ثبت نام در این طرح تا ٩ مهر ماه سال جاری(1395)بوده و محل ثبت نام نیز شعب منتخب دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر که دارای گیشه بیمه سلامت باشند، است.

هزینه های طرح مذکور به شرح زیر است:
١- هزینه اداری و چاپ دفترچه بیمه برای هر نفر ٤٥٠٠ تومان(برای همه مشمولین)
٢- هزینه حق بیمه: بیماران خاص و اقشار آسیب پذیر و اعضای خانواده بیماران خاص از پرداخت این هزینه معاف هستند.
در ضمن هزینه لازم برای ثبت نام سایر پناهندگان به ازای هر نفر ١٨٩٤٤٥ تومان می‎باشد.

هزینه فرانشیز برای بیماران خاص رایگان بوده و برای پناهندگان آسیب پذیر و اعضای خانواده بیماران خاص و همچنین سایر پناهندگان به میزان 10 درصد در بستری کامل و 30 درصد در خدمات پاراکلینیکی می باشد.

گفتنی است که مدت بیمه سلامت همگانی پناهندگان 5 ماه بوده و خدمات بیمه، بسته خدماتی شامل هزینه های بستری و پاراکلینیکی اعم از ویزیت پزشک، دارو، آزمایش و رادیولوژی را دربر می‏‎گیرد. محل ارائه خدمات یادشده هم بیمارستان‎های دولتی و طرف قرارداد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران است.

بر این اساس مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بیمه سلامت همگانی پناهندگان افغانستانی و عراقی در ایران شامل موارد زیر است:
١- مدرک شناسایی معتبر: کارت آمایش 10، 11، کارت هویت و یا برگ تردد معتبر
٢- پرداخت هزینه ها بوسیله کارت بانکی و یا در بانک های معرفی شده
٣- یک قطعه تصویر از هر عضو خانواده
٤- گواهی صادره از پزشک معتمد بیمه سلامت برای بیماران خاص ( بیماران خاص شامل بیماران مبتلا به هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام اس) می باشد.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرده با آغاز طرح بیمه سلامت اتباع خارجی هیچ کمکی خارج از این طرح برای هزینه های درمان مهاجرین در نظر گرفته نمی‎شود و متقاضیان کمک های درمانی باید خود را مشمول بیمه سلامت نمایند.

با توجه به مهلت محدود ثبت نام، از همه پناهندگان تقاضا می‎شود در اسرع وقت و در زمان تعیین شده نسبت به مراجعه به دفاتر پیشخوان تعیین شده و ثبت نام در طرح اقدام نمایند و به دوستان و آشنایان خود نیز اطلاع رسانی کنند.

ثبت نام تکمیلی طرح آمایش اتباع افغانستانی در قزوین شروع شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات