طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیشروع عرضه کارتی بنزین به ایرلاین ها از ۴۸ ساعت آینده

شروع عرضه کارتی بنزین به ایرلاین ها از ۴۸ ساعت آینده

تا 48 ساعت آینده تکلیفم روشن می شود | رضاییان

مدیرعامل کمپانی ملی پخش فرآورده های نفتی با رد منتفی شدن عرضه کارتی بنزین به تمامی کمپانی های هواپیمایی، گفت: از اول مهر ماه فروش سوخت به تمامی ایرلاین ها صرفا به صورت کارتی و نقدی انجام می شود.

فرودگاه ها, فروش سوخت, ایرلاین ها, شروع عرضه کارتی بنزین ایرلاین ساعت آینده

فرودگاه ها, فروش سوخت, ایرلاین ها, عرضه کارتی بنزین
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور ریاحی درباره احتمال توقف عرضه کارتی سوخت به کمپانی های هواپیمایی داخلی، گفت: توقف اجرای این طرح صحت ندارد و از ابتدای مهر ماه تمامی کمپانی های هواپیمایی صرفا باید کارتی و به صورت نقدی سوخت خریداری کنند.

مدیر عامل کمپانی ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر بدهی کمپانی های هواپیمایی بابت خرید سوخت به حدود ۹۲۰ میلیارد تومان رسیده است، تصریح کرد: بر این اساس با اجرای طرح عرضه کارتی سوخت عملا به حجم بدهی های کمپانی های هواپیمایی افزوده نخواهد شد.

این مقام مسئول همچنین در خصوص اجرای طرح دریافت اقساطی بدهی های سوخت کمپانی های هواپیمایی، اظهار داشت: مذاکراتی با وزارت اقتصاد و دارایی انجام گرفته و به زودی این بدهی ها به صورت تقسیط شده از کمپانی های هواپیمایی دریافت خواهد شد.

همزمان با اجرای طرح عرضه کارتی سوخت به کمپانی های هواپیمایی، کمپانی ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده است که از اول مهر ماه فروش سوخت به کمپانی های هواپیمایی صرفا کارتی بوده و عملا بدون کارت، سوختی به ایرلاین ها عرضه نخواهد شد.

به نقل از مهر، هم اکنون تمامی زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات لازم در فرودگاه های سراسر کشور به منظور پرداخت نقدی سوخت از طریق بانک فرودگاه مربوطه و استفاده از کارت های بانکی معتبر فراهم شده و آماده بهره برداری است.

از سوی دیگر وزارت نفت از مدیران کمپانی های هواپیمایی درخواست کرده تا با تهیه و تامین کارت های بانکی معتبر که به طور اختصاصی برای همین منظور طراحی و آماده شده، نسبت به تحویل سوخت اقدام کنند و در غیر این صورت تمامی مسئولیت ها و تبعات ناشی از عدم اقدام به موقع به عهده کمپانی های هواپیمایی خواهد بود.

در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود ۴ میلیون لیتر سوخت هوایی به کمپانی های هواپیمایی داخلی و خارجی عرضه می شود.

منبع:مهر

آب وهوای استان کرمانشاه طی 24 ساعت آینده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات