طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیشروع عرضه کارتی سوخت به ایرلاین ها

شروع عرضه کارتی سوخت به ایرلاین ها

شروع عرضه کارتی بنزین به ایرلاین ها از ۴۸ ساعت آینده

بر اساس اعلام کمپانی ملی پخش فرآورده های نفتی، عرضه سوخت به تمامی کمپانی های هواپیمایی داخلی از امروز صرفا به صورت کارتی و نقدی انجام می شود.


ناوگان هوایی خبرگزاری مهر: کمپانی ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هفته جاری، اعلام کرد که از امروز پنج شنبه اول مهر ماه فروش سوخت به تمامی ایرلاین ها صرفا به صورت کارتی و نقدی انجام می شود.

در همین حال منصور ریاحی، مدیر عامل کمپانی ملی پخش فرآورده های نفتی هفته جاری در مصاحبه با مهر درباره احتمال توقف عرضه کارتی سوخت به کمپانی های هواپیمایی داخلی، گفت: توقف اجرای این طرح صحت ندارد و از ابتدای مهر ماه تمامی کمپانی های هواپیمایی صرفا باید کارتی و به صورت نقدی سوخت خریداری کنند.

در حال حاضر بدهی کمپانی های هواپیمایی بابت خرید سوخت به حدود ۹۲۰ میلیارد تومان رسیده است، بر این اساس مسئولان وزارت نفت پیش بینی می کنند، با اجرای طرح عرضه کارتی سوخت عملا به حجم بدهی های کمپانی های هواپیمایی افزوده نخواهد شد.

با اجرای طرح عرضه کارتی سوخت به کمپانی های هواپیمایی، کمپانی ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده است که از امروز فروش سوخت به کمپانی های هواپیمایی صرفا کارتی بوده و عملا بدون کارت، سوختی به ایرلاین ها عرضه نخواهد شد.

هم اکنون تمامی زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات لازم در فرودگاه های سراسر کشور به منظور پرداخت نقدی سوخت از طریق بانکهای  فرودگاهها  و استفاده از کارت های بانکی معتبر فراهم شده و آماده بهره برداری است.

از سوی دیگر وزارت نفت از مدیران کمپانی های هواپیمایی درخواست کرده تا با تهیه و تامین کارت های بانکی معتبر که به طور اختصاصی برای همین منظور طراحی و آماده شده، نسبت به تحویل سوخت اقدام کنند و در غیر این صورت تمامی مسئولیت ها و تبعات ناشی از عدم اقدام به موقع به عهده کمپانی های هواپیمایی خواهد بود.

در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود ۴ میلیون لیتر سوخت هوایی به کمپانی های هواپیمایی داخلی و خارجی عرضه می شود.

دولت کارت سوخت را بازنشسته کرد / شروع جهش چراغ خاموش مصرف بنزین
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات