طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیشروع عملیات بزرگ ارتش سوریه در شرق حلب

شروع عملیات بزرگ ارتش سوریه در شرق حلب

شروع عملیات ارتش سوریه دَر حلب

با پایان آتش بس یک هفته ای ارتش سوریه از شروع عملیاتی گسترده در شرق حلب برای کنترل بر محله های تحت کنترل مخالفان خبر داد.


سوریه

خبرگزاری ایسنا: با پایان آتش بس یک هفته ای ارتش سوریه از شروع عملیاتی گسترده در شرق حلب برای کنترل بر محله های تحت کنترل مخالفان خبر داد.

عملیات ارتش سوریه بعد از پایان آتش بس یک هفته ای در این کشور و شکست مذاکرات روز پنجشنبه نیویورک برای بازگرداندن این آتش بس شروع شده است.

وزارت دفاع سوریه پنج شنبه شب از شروع عملیات خود در محله های شرقی شهر حلب خبر داد و از ساکنان آن خواست تا از مقرها و پایگاه های گروه های تروریستی مسلح دور بمانند.

ارتش سوریه همچنین شهروندان محاصره شده در محله های شرقی را به خروج از این نقاط فرا خوانده و تاکید کرد که تسهیلات لازم برای خروج آنها را فراهم کرده است.

وزارت دفاع سوریه با اعلام اینکه هیچ شهروندی که به ایست های ارتش سوریه برسد دستگیر یا بازخواست نمی شود، اعلام کرد که تمامی تدابیر و تسهیلات را برای پذیرش شهروندان غیرنظامی و تامین مسکن و ملزومات زندگی مناسب برای آنها در نظر گرفته است.

وزارت دفاع سوریه همچنین تاکید کرد که این اقدامات و تسهیلات همچنین شامل افرادی می شود که "فریب خورده بودند اما تمایل دارند به آغوش کشور بازگردند."

شرق حلب که در کنترل مخالفان سوری است، بیش از یک ماه است توسط ارتش سوریه محاصره شده است.

پیش از این عملیات، ارتش سوریه و نیروهای همپیمان مناطقی را در اطراف منطقه قدیمی راموسه تحت کنترل درآوردند. خبرنگار المیادین نیز از حملات جنگنده های روسی و سوریه به پایگاه های افراد مسلح در حومه شمالی حلب خبر داد.

شروع عملیات نظامی ارتش سوریه در حلب
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات