طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شروع به کار کلینیک درد در شیراز

شروع به کار کلینیک درد در شیراز

شروع به کار کلینیک زخم در درمانگاه شهید مطهری شیراز

کلینیک درد، از شهریور امسال برای تسکین دردهای بیماران مبتلا به سرطان، در درمانگاه شهید مطهری شیراز شروع به کار کرده است.

بیماران سرطانی, کلینیک, شهریور ماه, شروع کلینیک درد شیراز

بیماران سرطانی, کلینیک, شهریور ماه, درد شیراز, آغاز به کار
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهر، اخلاق فلوشیپ فوق تخصصی طب تسکینی و درمان درد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حال حاضر، روزهای چهارشنبه هر هفته در درمانگاه شهید مطهری شیراز به بیماران در زمینه تسکین درد، خدمات رسانی می شود و در تلاش هستیم تا تعداد روزهای خدمات دهی به بیماران را افزایش دهیم گفت: در کشور ما بعد از بیماری های قلبی عروقی و تصادفات، سرطان ها در ردیف سومین عامل مرگ و میر، جای گرفته اند.
سید هدایت اخلاق افزود: در این مرکز سعی داریم بیماران را زیر پوشش اقدامات درمانی و حمایتی همه جانبه داشته باشیم و این اقدامات در مرحله نخست، شامل تسکین درد و در مراحل پس درمان سایر نشانه ها مانند زخم بستر، عفونت، تهوع، استفراغ و بی اشتهایی است.
اخلاق اضافه کرد: 10 تا 15 درصد مردم در مدت زندگی به سرطان مبتلا می شوند و بسیاری از آن ها می توانند درمان شوند.
وی ادامه داد: بیش از 50 درصد بیماران مبتلا به سرطان در دوره بیماری، دچار درد های متوسط تا شدید می شوند و اگر این درد مهار نشود برای بیماران و خانواده آن ها آزاردهنده است.
فلوشیپ فوق تخصصی طب تسکینی و درمان درد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیان کرد: در این مرکز می کوشیم به صورت سرپایی و در صورت لزوم، با بستری بیمار در بیمارستان شهید دکتر چمران، درد بیماران را مهار و درمان کنیم.
اخلاق اضافه کرد: یک سری از سرطان ها مانند سرطان خون و پوست، درد کمتری دارند، اما بسیاری از سرطان ها مانند سرطان استخوان و سرطان هایی که شکم را گرفتار می کنند، درد شدیدی دارند.
وی خاطر نشان کرد: بیمار سرطانی به صورت معمول با مسائل بسیاری روبه رو می شود که یک سری از این مسائل مربوط به درمان، شیمی درمانی، هزینه داروها و نبودن دارو ها است و سری دیگر به مسائل روحی، روانی و اجتماعی ارتباط دارد.
وی ادامه داد: اضافه کردن مددکار اجتماعی، روانشناس، گروه پرستاری و گروه ویزیت بیمار در خانه برای افزایش و بهبود کیفیت زندگی بیماری که دچار سرطان شده، از دیگر برنامه هایی است که در آینده نزدیک در این مرکز راه اندازی می شود.
این متخصص طب تسکینی و درمان درد، اضافه کرد: در حال حاضر شش تخت برای بستری بیماران سرطانی که به صورت سرپایی درمان نمی شوند، در بیمارستان شهید دکتر چمران اختصاص یافته است اما سرطان بیماری پرهزینه بوده و نیاز است تا نیک اندیشان حوزه سلامت برای خدمات رسانی بهتر به بیماران اقدامات بیشتری انجام دهند.

شروع مسابقات قرآن کریم بانوان در شیراز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات