طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریآقای حقیقی! ما کارمان را بلدیم اما شما...

آقای حقیقی! ما کارمان را بلدیم اما شما...

آقای منتظری هم به امام ظلم کرد، هم به خودش

مانی حقیقی در شرایطی از منتقدان و نویسندگان سینمایی (که بخش قابل توجهی از آن ها خبرنگار و روزنامه نگارند) برای حمایت از خود، اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی تقاضای حمایت می کند که پیش از این خبرنگاران را «دوزاری» خطاب کرده بود.


مانی حقیقی

خبرگزاری آنا: مانی حقیقی در شرایطی از منتقدان و نویسندگان سینمایی (که بخش قابل توجهی از آن ها خبرنگار و روزنامه نگارند) برای حمایت از خود، اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی تقاضای حمایت می کند که پیش از این خبرنگاران را «دوزاری» خطاب کرده بود.

 مانی حقیقی که این روزها مورد هجمه نشریه هتاک و به گفته ابراهیم حاتمی کیا مهجور یالثارات قرار گرفته، در مراسم دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ضمن بیان اینکه از این نشریه شکایت خواهد کرد، از منتقدان و نویسندگان سینمایی و مردم خواست از او حمایت کنند.

این در حالی است که این کارگردان بعد از برخورد غیرحرفه ای و تند لیلا حاتمی با خبرنگاران چهار خبرگزاری در پشت صحنه فیلم «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت الله، در صفحه فیس بوک خود نوشت: «چه لذت عمیقی می برم از پاسخ های شفاف لیلا حاتمی به سؤال های احمقانه خبرنگارهای دوزاری.»

حقیقی مدتی پس و بعد از اینکه خبرنگاران تصمیم گرفتند او را تحریم کرده و خبرهای مربوط به این کارگردان را کار نکنند، در گفت وگویی با حسین معززی نیا در پاسخ به این نویسنده و خبرنگار که گفت: «بعضی خبرنگارها می گویند چرا آن وقت که در سرما وگرما می آییم خبرهای فیلمتان را مخابره می کنیم؛ آن روز که به دردتان می خوریم، دوزاری نیستیم؟» پاسخ داد: «همان موقع هم دوزاری اند اگر رفتارشان این باشد! اگر قرار است این شکلی کار کنند، خواهش می کنم برای من هیچ کاری نکنند. خاضعانه تمنا می کنم تحریمتان را ادامه بدهید! این نوع از خبررسانی هیچ لطفی برای ما ندارد. حرف های مالیخولیایی می زنند، می گویند ما لیلا حاتمی را لیلا حاتمی کردیم! می گویند وقتی در جشنواره کن آن اتفاق افتاد، اگر ما نبودیم سرش را می بریدند. این یک توهم عجیب است که درباره جایگاه خود دارند...»

الآن چه شده؟ آقای حقیقی! شما که درخواست کرده بودید به تحریممان ادامه بدهیم؛ شما که ما را مؤکداً دوزاری دانستید؛ الآن که یالثارات به دست و پایتان پیچیده، یاد دوزاری ها افتادید؟

الآن به واسطه محبوبیت و شهرت و احترامی که جامعه خبری برای ترانه علیدوستی و به ویژه اصغر فرهادی قائل است، لبخند بر لب می گویید: از شما خواهش می کنم به ما کمک کنید؟

هر چند باز هم خیلی رندانه و همچون گذشته تمام تلاشتان را کردید در سخنرانی وزینتان از کلمه «خبرنگار» استفاده نکنید، اما جمعی از همان نویسندگان و منتقدانی که با شرافت و انسانیت به فیلم شما رأی مثبت دادند تا چند جایزه دریافت کنید، جمعی از همان حضاری که رو به آن ها گفتید: از شما خواهش می کنم به ما کمک کنید، همان دوزاری های معروف هستند، همان ها که نیمه شب برای استقبال از اصغر فرهادی به فرودگاه امام خمینی رفتند تا لحظات ورودش بعد از کسب افتخار در فرانسه را رسانه ای کنند، همان ها که لیلای حاتمی محبوب شما را حمایت کردند در مقابل هجمه های بعد از ماجرای دست دادن با روبوسی با رئیس فستیوال فیلم کن 2014، همان ها که جامعه پزشکی را برای رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی بااخلاق (برخلاف شما) تحت فشار گذاشته اند، همان ها که برای حمایت از شما و همکارانتان و جشن حافظ در مقابل یالثارات این روزها هرچه در توان داشتند انجام داده اند، همان ها که تا پاسی از شب برای پوشش اخبار مربوط به جشن ها و جشنواره های شما در مراسم متفاوت حضور دارند، همان ها که تا 3 نیمه شب در برج میلاد ماندند و «اژدها وارد می شود» را دیدند و صبح فردا در نشست خبری شما حاضر شدند تا حرف هایتان را به گوش مردم برسانند.

آقای حقیقی، نگران نباشید! آن دوزاری هایی که فرمودید، کارشان را خوب بلدند و شرافت و اخلاق کاری شان بسیار بیشتر از سخنان گهربار حضرتعالی برایشان اهمیت دارد. به خصوص که این بار پای اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی در میان است.

شما نگران نباشید! فقط کمی در تنهایی خودتان، به رفتار و گفته هایتان فکر کنید؛ باشد که شرمگین شوید.

آقای جنتی! واسطه شوید در نماز جماعت به امامت رهبر معظم انقلاب شرکت کنیم
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات